Perełki programowania. Wydanie II

EAN:

9788324634811

Autor:

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2012

Oprawa:

twarda

Format:

17,2x24,5 cm

Strony:

256

Cena sugerowana brutto:

49.00zł

Stawka vat:

5%

Perełka wśród książek o programowaniu! Jak tworzyć algorytmy? Jak oszacować i zmierzyć wydajność algorytmu? Jak skompresować kod programu oraz dane?
Każdy programista w swojej karierze spotyka się z ciekawymi i intrygującymi, a czasami skomplikowanymi problemami. Problemy te potrafią drażnić, pobudzać ciekawość i zmuszać do ciągłego zastanawiania się nad nimi przez wiele dni oraz tygodni o każdej porze dnia i nocy, aż nagle... eureka! Rozwiązanie pojawia się w głowie -- najlepsze z możliwych, eleganckie, wydajne i proste. Właśnie takie rozwiązanie to perełka!
"Perełki oprogramowania" są istną kopalnią tego typu skarbów. Znajdziesz tu dziesiątki ciekawych problemów i jeszcze ciekawszych rozwiązań. Autor omawia istotę algorytmów, sposoby na poprawę wydajności programu oraz najlepsze techniki sortowania czy kompresji danych. Twoją ciekawość wzbudzi z pewnością katalog, w którym być może znajdziesz optymalny algorytm, rozwiązujący trapiące Cię problemy. Książka ta jest wymieniana wśród najbardziej wpływowych w branży informatycznej. Przez lata zdobyła ogromną popularność, a zaktualizowana wersja z pewnością utrwali jej pozycję na rynku. Jeśli masz cokolwiek wspólnego z programowaniem, musisz ją mieć! Określanie problemu Algorytmy Sposoby pisania poprawnych programów Droga od pseudokodu do programu Testowanie Szacowanie i mierzenie wydajności programu Techniki tworzenia algorytmów Optymalizacja kodu Kompresja kodu oraz danych Szybkie sortowanie oraz wydajne wyszukiwanie Kopce Katalog algorytmówNajbardziej wpływowa książka w świecie informatyki w odnowionej, aktualnej wersji!