Fragmenty nieznanego nauczania

EAN:

9788381438551

Autor:

Piotr D. Uspienski, Magda Złotowska

Wydawnictwo:

Czarna Owca

Data premiery:

2021-04-28

Rok wydania:

2021

Oprawa:

twarda

Format:

205x145 mm

Strony:

624

Cena sugerowana brutto:

79.99zł

Stawka vat:

5%

Piotr D. Uspienski, rosyjski myślicie, pisarz i krytyk literacki urodził się w Moskwie w 1878 roku, a zmarł w Londynie w 1947. Chociaż z wykształcenia był matematykiem, zrezygnował z kariery naukowej i poświęcił się pracy dziennikarskiej. Po licznych podróżach w Europie i na Wschodzie w poszukiwaniu nauczania, które odpowiedziałoby na pytania dotyczące Człowieka i Wszechświata, spotkał w 1915 roku w Moskwie G. I. Gurdżijewa, jednego z największych mistyków XX wieku.
Fragmenty nieznanego nauczania to świadectwo ośmiu lat pracy Uspienskiego jako ucznia Gurdżijewa. Autor przytacza wiele rozmów ze swoim ówczesnym nauczycielem, szczegółowo odtwarza jego wykłady, opisuje własne przeżycia, przedstawiając w ten sposób podstawowe kosmologiczne i psychologiczne idee poznawanego przez siebie nauczania. Jednocześnie wnikliwie analizuje sytuację panującą w Rosji w okresie pierwszej wojny światowej i po wybuchu rewolucji bolszewickiej.
W 1921 roku w Konstantynopolu, tuż przed wyjazdem Uspienskiego do Anglii, Gurdżijew wyraził pełną zgodę na opublikowanie Fragmentów nieznanego nauczania, które ukazały się drukiem w 1949 roku.


Polecamy
Van Dijk. Holenderska skała

Yvette Żółtowska-Darska...

Konsorcjum T.3

A.S. Sivar

Szatan w naszym domu

Lawrence Wright

Sto lat Lenni i Margot

Marianne Cronin

Mbappe. Nowy książę futbolu

Yvette Żółtowska-Darska...