Strefa marek
W tej powieści wszyscy umierają

EAN:

9788396523624

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2022

Oprawa:

broszurowa

Format:

210x158 mm

Strony:

192

Cena sugerowana brutto:

44.00zł

Stawka vat:

5%

Promocja

W dniu, w którym Memento Mori zdaje sobie sprawę, że jest postacią z supermocą podróżowania po książkach, postanawia zaatakować pisarzy, którzy skazują swoich bohaterów na śmierć. Wraz z grupą równie niezwykłych postaci wyrusza w nieprawdopodobną podróż po literackich dziełach i epokach, z reguły odnosząc sukcesy. Wszystko jednak wywraca się do góry nogami, gdy Mori odkrywa, że ??w książce, której jest bohaterem, autor też postanawia kogoś zabić

W tej historii tylko kilka stron dzieli Shakespearea, Prousta, Hemingwaya od Leonarda di Caprio, Samuela Becketta, Przyjaciół czy Doktora Who. Tu historia przeplata się z baśnią, baśń z dramatem, mit z współczesnym światem. Dość wspomnieć, że jest taka możliwość o życiu na Ziemi decydują tajemniczy Kardaszianie elita wszechświata.

Napisana w mistrzowskim stylu, nagrodzona Nagrodą Literacką Unii Europejskiej książka usatysfakcjonuje najbardziej wymagających czytelników, zwłaszcza tych, którzy cenią w książce absurdalny humor, zabawę słowem oraz nieposkromioną wyobraźnię autora. To abstrakcyjna, nieprawdopodobna, momentami wręcz szalona historia, w której pełno jest znanych z klasyki literatury, teatru i filmu postaci oraz aluzji do niezliczonej ilości dzieł literackich.