Strefa marek
NIE!

EAN:

9788363464431

Wydawnictwo:

Emg

Data premiery:

2021-06-28

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

210x135x11 mm

Strony:

136

Cena sugerowana brutto:

38.00zł

Stawka vat:

5%

Wydawnictwo EMG rozpoczyna nową serię Ktoś, nie coś. Otwierać ją będzie książka NIE!, której autorka, Agnieszka Orłowska dyrektorka organizacyjna Międzynarodowy Festiwal Kryminału oraz Bruno Schulz. Festiwal na co dzień jest psią behawiorystką.
Naglący i ważny problem ułomnej ludzkiej relacji z braćmi mniejszymi stał się przyczynkiem do rozpoczęcia serii. Książka NIE! będzie mieć premierę 28 czerwca, a 24 lipca podczas Festiwalu Góry Literatury odbędzie się spotkanie z autorką.
Agnieszka Orłowska napisała książkę bardzo psią. To pies jest bowiem u niej na pierwszym miejscu i wszystko, czego się z książki dowiadujemy, pisane jest z psiej perspektywy. Unikając szkodliwego uczłowieczania, autorka pozwala mu być tym, kim naprawdę jest. Czyli właśnie psem. Korzysta przy tym z najnowszej wiedzy behawiorystycznej i łączy ją z własnymi doświadczeniami. Orłowska, nie szczędząc anegdot z życia własnych czworonożnych towarzyszy, z czułością i humorem ukazuje świat zwierzęcych potrzeb, odbiegający od naszych wyobrażeń i oczekiwań. Książka daleka jest przy tym od suchego teoretyzowania, a każdy opiekun znajdzie w niej dla siebie wiele praktycznych porad i technik (tak, działają, sprawdzałem). A przede wszystkim wbrew przewrotnemu tytułowi uzmysławia nam, ludziom, dlaczego nie warto mówić psu nie!. pisze Radek Rak.
Jako opiekunowie psów przeważnie skupiamy się na tym, by kontrolować naszych podopiecznych, a przede wszystkim eliminować ich niepożądane zachowania. Niestety nasze działania sprowadzają się zwykle do tłumienia lub karania. Agnieszka Orłowska pokazuje, że zaspokajając potrzeby psa, w tym niezwykle ważną potrzebę bezpiecznej więzi z człowiekiem, możemy bez używania przemocy cieszyć się nieskrępowaną naturą naszych czworonożnych przyjaciół, sprawując jednocześnie kontrolę nad ich reakcjami. Nie sposób przecenić pionierskich działań Autorki dla kształtowania nowoczesnych metod szkoleniowych w Polsce, opartych na szacunku do psów i zrozumieniu ich natury. Bardzo się cieszę, że dzięki tej książce filozofia i metodyka pracy Agnieszki staną się lepiej znane. o książce NIE! pisze Andrzej Kinteh-Kłosiński.