EAN:
9788383532226
Autor:
Wydawnictwo:
Data premiery:
2025-02-03
Rok wydania:
2025
Oprawa:
twarda z obwolutą
Format:
239x178 mm
Strony:
512
Cena sugerowana brutto:
69.00zł
Stawka vat:
5%
Opowieść o Jezusie z Nazaretu, o postaciach bliskich Jego sercu i o zdrajcach czyhających na Niego, a także o wydarzeniach towarzyszących pojawieniu się naszego Zbawiciela na świecie. Historia odkupienia opowiedziana z perspektywy badacza procesów i zjawisk kulturowych. Nade wszystko jednak medytacja nad tajemnicą życia i śmierci każdego z nas, prowadzona w perspektywie wiary.
W niniejszej publikacji ks. prof. Witold Kawecki odsłania treść zapowiedzi mesjańskich, opisuje kontekst narodzin Jezusa, działalność, okoliczności Jego śmierci i zmartwychwstania. Swoją narrację autor ilustruje arcydziełami malarstwa europejskiego, opatrując je komentarzami, w które możemy się niejako wsłuchać jak w głos przewodnika oprowadzającego nas po galerii sztuki.
"Od dwóch tysięcy lat Jezus pozostaje najważniejszą postacią w dziejach, wciąż inspirując ludzkość do myślenia i działania. Stąd pomysł na książkę o Nim. Napisałem ją w perspektywie tysięcy lat oczekiwań na Mesjasza. Wielcy prorocy Go przepowiadali, całe pokolenia na Niego czekały, ale tylko nieliczni byli przy Jego narodzinach i w godzinie Jego śmierci. Moje zapiski dotykają geografii i kultury ziemi, z której Zbawiciel pochodził, opisują wydarzenia historyczne rozgrywające się w Jego czasach - przed Jego odejściem do Ojca i późniejsze. Rozważania te dotyczą również działalności uczniów naszego Pana, którzy ponieśli Dobrą Nowinę na krańce świata. Dzięki nim dane nam było poznać Jezusa i uwierzyć" (fragment wstępu autora do publikacji).
Prof. Witold Kawecki CSsR (redemptorysta) - profesor teologii kultury i mediów, kierownik Katedry Komunikacji Kulturowej i Artystycznej UKSW. Pisarz i człowiek mediów, dziennikarz i kulturoznawca, autor 35 książek i setek artykułów, w tym bestsellerów Tajemnice Caravaggia (2019), Toskania, jakiej nie znacie (2021), Rzym, moje miasto (2022) i Podróże po Włoszech z Artemizją Gentileschi (2024). Współpracownik wielu stacji radiowych i telewizyjnych. Ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Dwukrotny laureat nagrody Feniks, w tym Feniks Specjalny - Religia i Kultura 2024. Wiceprezes Stowarzyszenia Komunikacji Społecznej "Signis Polska". Zajmuje się kulturą wizualną, komunikacją medialno-kulturową, kulturą polityczną i teologią wizualną.