Strefa marek
Czwarty trymestr ciąży

EAN:

9788365400208

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2022

Oprawa:

broszurowa

Format:

146x213 mm

Strony:

424

Cena sugerowana brutto:

57.00zł

Stawka vat:

5%

"Kobiety w ciąży wiele czasu poświęcają na znalezienie żłobka, zaplanowanie baby shower, poszukiwania ciuchów pasujących na zmieniającą się sylwetkę oraz radzenie sobie ze wszystkimi nieoczekiwanymi dolegliwościami, które w ciąży dotykają ciał, zdrowia oraz emocji.
Wszystko to usiane jest nieustanną troską o swoje zdrowie a tak właściwie, to o zdrowie nienarodzonego dziecka.
Czas ten ukazywany jest nam jako wypełniona zakupami przygoda, mająca swój początek i koniec. Przygoda ta ma kończyć się z chwilą porodu. Kobiety zachęcane są do tego, by szczegółowo opracować plan porodu, przywitać dziecko odpowiednią imprezą i zaopiekować się nim w określony sposób.
Nie dostają jednak niemal żadnych informacji na temat tego, jak w czasie połogu ma wyglądać pielęgnacja samej matki. Matki, która dokonała właśnie heroicznego czynu wydania na świat pełnowymiarowego nowego człowieka, który rósł w jej łonie przez dziewięć miesięcy!" - Autorka.


W książce znajdziesz m.in. informacje:

Jak przygotować ciało do porodu i połogu.
Proste praktyki i środki domowe, które ułatwią gojenie i przywrócą witalność.
Jak wzmocnić relacje i wrócić do życia seksualnego po porodzie.
Jak bezpiecznie wykonywać ćwiczenia poporodowe.
Wygodne noszenie dziecka.
Jak się odnaleźć w złożonych i często sprzecznych emocjach, które pojawiają się po porodzie.


Czwarty trymestr to okres trzech miesięcy po narodzeniu dziecka. Wszyscy wiedzą, że we wszystkich trymestrach ciąży ciało kobiety zmienia się w gwałtowny i znaczący. Większość kobiet nie zdaje sobie jednak sprawy, że te trzy miesiące po narodzinach dziecka są tak samo ważne. Droga kobieto! Potrzebujesz tyle samo, jeśli nie więcej, uwagi i troski, jak wtedy, gdy w twym łonie wciąż znajdowało się dziecko. Ja do porodu przygotowałam się perfekcyjnie, ale w ogóle nie spodziewałam się tego, co czekało mnie potem. Nie zdawałam sobie sprawy, że będę potrzebować czegoś więcej niż moich piersi i kilku par piżam Jeżeli do swoich wyjątkowych potrzeb czwartego trymestru podejdziesz z szacunkiem, znajdziesz się na prostej drodze prowadzącej do pełni zdrowia. - Autorka