Zapach trawy. Opowieści o dzieciach hipisów

EAN:

9788326837609

Wydawnictwo:

Data premiery:

2021-08-11

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

210x135 mm

Strony:

400

Cena sugerowana brutto:

44.99zł

Stawka vat:

5%

Hipis to człowiek, który poszukuje i nie zgadza się na krzywdę innych, ani na porządek rzeczy, który sprawia innym przykrość, rozumiesz? pytał tata, a ja baaaardzo powoli mu potakiwałem. Dotyczy to nie tylko ludzi, ale zwierząt i roślin też. A jeśli hipis sam sobie robi krzywdę? miałem trzynaście lat, kiedy zadałem tacie to pytanie.
Wolność od konwenansów, reżimu, ciasnych zasad i kołnierzyków. Ucieczka w sztukę, naturę, w drogę, dragi, w cokolwiek. A potem? Tomek od lat nie chce znać swego ojca. Jacek wciąż mieszka w głuszy jak jego rodzice. Anka, matka dwojga małych dzieci, potrzebuje w swym życiu przede wszystkim porządku. Małgosia, niegdyś królowa wędrówek, zmieniła życie hipi na Zen.
Iza Klementowska prowadzi nas przez trzy kontynenty, żeby odpowiedzieć na pytanie, jak ruch hipisowski wpłynął na życie dzieci kwiatów a przede wszystkim ich dzieci i wnuków. Co o swej młodości w oparach marihuany sądzą dawni hipisi i jak potoczyły się ich losy? Czy ich córki i synowie, wychowywani "na luzie", bez rygorów, a czasem nawet bez... chodzenia do szkoły, przejęli system wartości rodziców? W jaki sposób wychowują teraz swoje dzieci? Czy cena wolności nie okazała się zbyt wysoka?


Inni klienci kupowali także