EAN:
9788383214665
Autor:
Wydawnictwo:
Data premiery:
2023-08-23
Rok wydania:
2023
Oprawa:
broszurowa
Format:
148x214 mm
Strony:
270
Cena sugerowana brutto:
47.90zł
Stawka vat:
5%
Kultowy poradnik o psychitekturze, czyli sztuce przeprogramowania własnego umysłu. To po części filozoficzny manifest, a po części praktyczny przewodnik samorozwoju, oparty na naukach legendarnych myślicieli, takich jak Marek Aureliusz, Lao Tzu, Friedrich Nietzsche i Abraham Maslow. Pomysły i techniki, które przedstawia, składają się w spójną teorię, która pomoże każdemu wznieść się na wyżyny samodoskonalenia i prowadzić wspaniałe życie.
Ten wizjonerski przewodnik przekonuje, że umysł można porównać do oprogramowania, składającego się z wielu splecionych ze sobą algorytmów, które pierwotnie zostały zaprogramowane przez dobór naturalny. Istnieje sposób na przeformułowanie uprzedzeń poznawczych, zmianę zakorzenionych nawyków i przekształcenie reakcji emocjonalnych. Proces psychitektury umożliwia odłączenie się od własnego umysłu, zidentyfikowanie jego podstawowych wzorców i stanie się architektem własnego oświecenia.
Futurystyczny i jednocześnie czerpiący z klasyki przewodnik mistrzowsko łączy mindfulness z transhumanizmem, psychologię ewolucyjną ze stoicyzmem i neuronaukę z buddyzmem. Ujmuje idee starożytnych mędrców w ramy kodu otwartego źródła dla umysłu, przedstawiając nową, racjonalną wizję duchowego oświecenia skupionego wokół stopniowej optymalizacji własnego umysłu.
Ta książka nauczy czytelnika kultywowania głębokiego wglądu w siebie. Pokaże, jak bez wysiłku zmieniać swoje automatyczne zachowania i manipulować własnymi pragnieniami, aby zawsze dostawać to, czego się chce. To wyjątkowa instrukcja obsługi dla własnego umysłu.
Książka zawiera:
- informacje na temat teorii i praktyki architektury psychicznej;
- sposoby i ćwiczenia na zmianę tendencyjności poznawczej;
- metody motywacyjnego usuwania uprzedzeń, techniki introspekcji;
- gotowe algorytmy behawioralne i metody/algorytmy samokontroli (kontroli emocji, oczekiwań, metody na zerwanie z uwewnętrznionymi stereotypami i wzorcami zachowań).
O autorze: