EAN:
9788367427333
Autor:
Wydawnictwo:
Rok wydania:
2023
Oprawa:
twarda
Format:
168x241 mm
Strony:
110
Cena sugerowana brutto:
35.00zł
Stawka vat:
5%
Profesor Janusz Konstanty opracował podręcznik na potrzeby realizacji programu nauczania metalurgii proszków na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH, a także z uwagi na brak w krajowej literaturze fachowej publikacji na temat teorii formowania i spiekania proszków. W związku z tym powstało jedyne w Polsce tak kompletne i usystematyzowane opracowanie dotyczące teorii mieszania, formowania i spiekania proszków metali metodami konwencjonalnymi.
Autor zestawił wszystkie znane i ważne koncepcje, które są wykorzystywane praktycznie w procesach formowania i spiekania, przeprowadził ich całościową analizę od założeń wstępnych, przez sformułowanie zależności, do ich wyprowadzenia. Publikacja daje podstawy tych zależności dzięki nim można rozwijać i modyfikować teorie, także dla metod niekonwencjonalnych (np. 3D). Na szczególna uwagę zasługuje to, że autor podjął się wyprowadzenia (krok po kroku) wzorów matematycznych lub fizycznych i chemicznych dla teorii, które są znane najczęściej ze wstępnych założeń i wzorów wynikowych.
Publikacja jest napisana bardzo prostym i zrozumiałym językiem, co jest niezwykle istotne w przypadku prezentowania i tłumaczenia wielu niełatwych zagadnień związanych z procesami prasowania i spiekania. Jest to podręcznik, który w bardzo przystępny sposób oprócz szerokiej wiedzy teoretycznej prezentuje też wiedzę praktyczną, którą można wykorzystać zarówno podczas prowadzenia badań naukowych, jak i w pracy dydaktycznej.
Jest to oryginalne, wartościowe opracowanie zawierające wiele nowatorskich wątków, które mogą stanowić inspirację do dalszych poszukiwań naukowych. Podręcznik charakteryzuje się wysokim poziomem użytecznej wiedzy potrzebnej tak w pracy naukowej, jak i dydaktycznej, dlatego przeznaczony jest dla osób związanych z uczelniami wyższymi (pracowników dydaktycznych, doktorantów i studentów kierunków z przedmiotem metalurgia proszków), a także dla technologów pracujących w zakładach przemysłowych.