Wiecznomrok T.1

EAN:

9788379660728

Wydawnictwo:

Klasa:

11+

Data premiery:

2021-10-14

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

205x135 mm

Strony:

352

Cena sugerowana brutto:

34.90zł

Stawka vat:

5%

"Przyjdą po ciebie, dzieweczko. Kobieta o fałszywej twarzy i mężczyzna, który nie rzuca cienia".

Larabelle Lisica jest sierotą i jak daleko sięga pamięcią, jej sposobem na życie było przeczesywanie kanałów w poszukiwaniu skarbów. Dziewczyna stara się nie wychylać - to najlepsza strategia przetrwania w mieście, którego ulicami maszerują pozbawieni skrupułów - i podobno duszy - białodzieje, a mieszkańcy żyją w strachu przed dziką magią praktykowaną przez znienawidzone jędzuchy. Wszystko zmienia się w dniu, gdy w ręce Lary wpada tajemnicza drewniana szkatułka. To nieoczekiwane znalezisko wywraca jej życie do góry nogami dziewczyna zostaje wciągnięta w wir zdarzeń, których nie rozumie, musi stawić czoła potężnej magii i śmiertelnemu niebezpieczeństwu. A po piętach cały czas depcze jej ktoś, kto nie rzuca cienia.
"Wiecznomrok porywający od pierwszego zdania, w równym stopniu zachwyca, co przeraża" - M.G. Leonard
"Szalona i wyjątkowa przygoda, skrząca się magią i wysławiająca potęgę przyjaźni" - Peter Bunzl
"Brawa za stworzenie świata, w którym zło i przemoc wydają się realne, a postacie pełne życia i wielowymiarowe. Ta książka przyprawia o szybsze bicie serca" "Daily Mail"
"W wartkiej akcji i bogatym świecie autor przemycił całkiem poważną refleksję, czym są lojalność, odwaga oraz nadużycia władzy" - "The Independent"
Ross MacKenzie od dziecka miał smykałkę do snucia fascynujących opowieści. Pierwszym utworem na jego koncie było obrazkowe opowiadanie o głodnym krokodylu Colinie, które spisał w szkolnym notesie, gdy miał siedem lat. Powieść dorosłego Rossa "The Nowhere Emporiu" została uhonorowana m.in. Scottish Children's Book Award. Ross zajmuje się też projektowaniem graficznym. Mieszka z rodziną niedaleko Glasgow, jednak dużo czasu spędza w zupełnie innych światach...