Strefa marek
Pax T.2 Droga do domu

EAN:

9788379660742

Wydawnictwo:

Klasa:

9+

Data premiery:

2021-10-14

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

205x135 mm

Strony:

272

Cena sugerowana brutto:

34.90zł

Stawka vat:

5%

Niezwykła opowieść o rodzinach z wyboru i uzdrawiającej mocy miłości.
Minął rok, odkąd Peter i jego przyjaciel, lis o imieniu Pax, widzieli się po raz ostatni. Kiedyś nierozłączni, teraz żyją osobno. U obu zaszły wielkie zmiany. Pax i jego partnerka powitali szczenięta, które muszą chronić w świecie pełnym zagrożeń. Peter zaś dręczony poczuciem winy i samotnością odchodzi od Voli, kiedy ta oferuje mu dom. Postanawia dołączyć do grupy entuzjastów, których celem jest zaleczenie ran zadanych przyrodzie przez zarażonych wojną ludzi.
Gdy jedno ze szczeniąt Paxa zapada na ciężką chorobę, lis zwraca się do jedynego człowieka, któremu może zaufać. I chociaż Peter bardzo się stara otoczyć zranione serce twardą skorupą, ciepłe uczucia i tak znajdują do niego drogę.
Chłopiec i lis wyruszają w drogę do domu, podczas której pomagają zdrowieć sobie nawzajem.
Sara Pennypacker
Autorka "Paxa" - książki, która trafiła na szczyt listy bestsellerów "New York Timesa" - oraz powieści "Realny świat", a także innych uhonorowanych licznymi nagrodami tytułów dla młodego czytelnika, m.in. serii o Klementynce i Waylonie. Dzieli czas między Massachusetts a Florydę. Znajdziesz ją na: www.sarapennypacker.com.
Jon Klassen
Dorastał w Kanadzie, obecnie mieszka w Los Angeles. Jest autorem i ilustratorem kilku książek z listy bestsellerów "New York Timesa", m.in. "Gdzie jest moja czapeczka?", za którą otrzymał Medal Caldecotta. "Extra Yarn" Maca Barnetta z ilustracjami Jona zdobyło nagrodę "Boston Globe" Horn Book Award. Znajdziesz go na: burstofbeaden.com.
"PAX" podbił serca tysięcy czytelników w Polsce i na całym świecie!
Książka Roku 2016 portalu LubimyCzytać.pl w kategorii Literatura Dziecięca
Najlepsza Książka Roku 2016 portalu Granice.pl w kategorii Dla Młodzieży
Nagroda Rodziców 2017 w konkursie Zabawka Roku portalu Zabawkowicz.pl
Nagroda Główna w konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka "Świat Przyjazny Dziecku" w kategorii Książki dla Dzieci 5-14 lat
"Pax" to świetna książka i kolejny kamień milowy w literaturze dla dzieci.
-Mirosława Kamińska, redaktorka magazynu "Angorka"
Powiem krótko: "Pax" to arcydzieło.
- Katherine Applegate, autorka książki Jedyny i niepowtarzalny Ivan