Niewidzialna dziewczyna

EAN:

9788373505117

Autor:

Wydawnictwo:

Klasa:

12+

Data premiery:

2021-10-13

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

210x142x33 mm

Strony:

528

Cena sugerowana brutto:

49.90zł

Stawka vat:

5%

"Magnetyczny thriller dla miłośników seriali takich jak ""Riverdale"", ""Szkoła dla elity"" czy ""Niewinne kłamstewka"". Hiszpański bestseller teraz także po polsku.
Aurora Ros jest niewidzialna prawie dla wszystkich. Wydarzenia z przeszłości doprowadziły do tego, że odsunęła się od ludzi. W wieku siedemnastu lat nie ma przyjaciół i nie może znieść, że mieszkańcy miasteczka obmawiają ją za plecami. Pewnego majowego wieczoru, po powrocie z pracy, matka dziewczyny nie zastaje jej w domu. Następnego ranka Aurora zostaje znaleziona martwa w szkolnej szatni. Zabójca śmiertelnie uderzył ją w głowę i zostawił przy ciele kompas. Kto jest sprawcą tego potwornego czynu?
Julia Plaza, koleżanka z klasy niewidzialnej dziewczyny, ma obsesję na punkcie rozwiązania zagadki. Dzięki ponadprzeciętnej inteligencji i doskonałej pamięci potrafi ułożyć kostkę Rubika w ciągu pięćdziesięciu sekund i jest niepokonana w grze w szachy. Czy zdoła pomóc swoim rodzicom w znalezieniu winnego? Jej matka Aitana jest lekarką sądową, a ojciec Miguel ngel sierżantem policji, odpowiedzialnym za śledztwo. Julia, razem ze swoim nieodłącznym przyjacielem Emiliem, chłopakiem o dość osobliwym wyglądzie, postara się zrobić wszystko, co w jej mocy, żeby zabójca Aurory nie pozostał bezkarny.
Czy zdołają się dowiedzieć, kim jest Morderca z kompasem i co się kryje za tą dziwną śmiercią?"
Blue Jeans to pseudonim literacki, którym swoje książki podpisuje Francisco de Paula Fernndez. Urodził się w 1978 roku w Sewilli, a dzieciństwo i młodość spędził w Carmonie. Obecnie mieszka w Madrycie, gdzie ukończył dziennikarstwo. Po sukcesie pierwszej powieści, "Piosenki dla Pauli", stał się ważnym autorem literatury młodzieżowej. W 2013 roku otrzymał prestiżową Premio Cervantes Chico, nagrodę przyznawaną autorom książek dla dzieci i młodzieży. Jest jednym z hiszpańskich pisarzy z największą liczbą obserwujących w mediach społecznościowych. "Niewidzialna dziewczyna rozpoczyna" serię młodzieżowych thrillerów, które zyskały niezwykłą popularność i są tłumaczone na wiele języków.