Japoński wachlarz

EAN:

9788324063499

Autor:

Wydawnictwo:

Data premiery:

2021-10-13

Rok wydania:

2021

Oprawa:

twarda

Format:

205x140 mm

Strony:

464

Cena sugerowana brutto:

54.99zł

Stawka vat:

5%

Nowość

Najważniejsza podróż Joanny Bator
W 2002 roku kulturoznawczyni Joanna Bator przyjeżdża do Japonii na swoje pierwsze stypendium w Tokyo Institute of Technology. Po kilku powrotach w 2011 z Japonii wyjeżdża Joanna Bator pisarka. To właśnie w Tokio powstaje jej debiutancka Piaskowa góra, powieść przełomowa dla samej autorki i współczesnej polskiej literatury, a także Ciemno, prawie noc, książka nagrodzona Literacką Nagrodą Nike.
Ale pierwszy był Japoński wachlarz, zbiór reportaży uhonorowanych Nagrodą im. Beaty Pawlak. To zapis spotkań, zachwytów i olśnień, ale też próba odpowiedzi na pytania, które rodzą się w codziennych spotkaniach z Innym. Książka niezwykły osobisty przewodnik bez którego nie sposób zrozumieć współczesnej Japonii.
Oddaję w ręce Czytelników kolejne wydanie książki, która jest zapisem największej i najważniejszej podróży mojego życia. W sumie spędziłam w Japonii cztery lata, ale pierwsze dwa, podczas których pisałam Japoński wachlarz, miały szczególny urok nowości i pozostały w mojej pamięci jak świetlisty prezent.
fragment Wstępu
Joanna Bator laureatka Nagrody Literackiej Nike, Nagrody im. Beaty Pawlak, Nagrody Literackiej im. Hermana Hessego, Nagrody Literackiej im. Stefana Heima, Nagrody Literackiej Usdomer, szwajcarskiej Spycher Literaturpreis. Autorka bestsellerów tłumaczonych na wiele języków, w tym zekranizowanego niedawno Ciemno, prawie noc.


Inni klienci kupowali także
Inne pozycje od Znak
Miasteczko kłamców

Megan Miranda

Paryż wyzwolony

Antony Beevor

Familia

Paweł Majka

Wołanie do Yeti

Wisława Szymborska

Hańba

J. M. Coetzee