Kardynał Franciszek Macharski. Kultura, Media

EAN:

9788395719769

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2021

Oprawa:

twarda

Format:

255x180 mm

Strony:

336

Cena sugerowana brutto:

61.01zł

Stawka vat:

5%

W 5 rocznicę śmierci krakowskiego kardynała prezentujemy monografię pełną unikalnych wspomnień, archiwalnych fotografii i refleksji, książkę, która odsłania na nowo postać kard. Franciszka Macharskiego.

W książce znalazły się teksty autorów:

abp. Wojciech Polak o Jacek Majchrowski o Stanisław kard. Dziwisz o Andrzej Zoll o Tomasz Boroń o Kazimierz Barczyk o Wojciech Nowak o Jacek Purchla o Andrzej Kopicz o Adam Bachleda-Curuś o Tadeusz Jakubowicz o Robert Tyrała o Władysław Gasidło o Robert Włodarczyk o Piotr Adamek o Filip Musiał o Andrzej Draguła o Jerzy Sadecki o Kazimierz Pityński o Zbigniew Samitowski o Renata Gąsior o Olga Maślanka o Wojciech Misztal o Olimpia Górska o Tomasz Krzyżak o Jarosław Gugała o Wojciech Olszowski o Bolesław Karcz o Robert Nęcek o Joanna Sobczyk-Pająk

W czasach, gdy wielu hierarchom kościoła zarzuca się brak cnót i sięganie po coraz nowsze przywileje, postać pokornego, mądrego i wrażliwego na człowieka Franciszka Macharskiego zasługuje na tę wielobarwną publikację złożoną z okruchów wspomnień, faktów biograficznych, anegdot i reminiscencji. Przedstawiona do recenzji książka stanowi naprawdę ważne ogniwo łączące wspomnienia żyjących ludzi nauki, kultury, sztuki i mediów ze spersonalizowaną przestrzenią religii i wiary. 


Prof. ucz. dr hab. Anita Frankowiak 


Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
Serdecznie polecam publikację wielu specjalistom ds. mediów, edukacji medialnej, teologom, dziennikarzom, badaczom ze wszystkich tych dyscyplin. Jest to piękny portret Człowieka wyjątkowego i niezwykłego, ale także pokazuje wszechstronność Kardynała i jego zaangażowania.


Prof. ucz. dr hab. Monika Przybysz


Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego


Inni klienci kupowali także