Exodus. Księga wyjścia

EAN:

9788366555068

Wydawnictwo:

Data premiery:

2021-06-16

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

205x135 cm

Strony:

368

Cena sugerowana brutto:

44.99zł

Stawka vat:

5%

,,Exodus" Deborah Feldman - kontynuacja bestsellerowej powieści ,,Unorthodox", znanej też z popularnej ekranizacji dla Netfliksa.

Dwudziestotrzyletnia Deborah Feldman w 2009 roku opuszcza opresyjną, ortodoksyjną wspólnotę Satmar w Williamsburgu na Brooklynie i rusza po lepsze życie. Od tej chwili zdana jest wyłącznie na siebie - samotnie wychowuje syna, pragnie bezpiecznego miejsca do życia dla siebie i dziecka, szuka odpowiedzi na pytanie o swoją tożsamość. Kim jest: niezależną kobietą, pisarką, Żydówką, religijną banitką?

W trakcie niezwykłej podróży po Europie śladami ukochanej babki i wydarzeń związanych z Holokaustem autorka stara się odtworzyć rodzinne tajemnice. W poruszający sposób opowiada o tym, jak silne są więzy, które łączą nas z rodziną i religią, i że czasem trzeba się z nich wyzwolić, żeby odnaleźć siebie.

Co było ze mną nie tak? Dlaczego nie mogłam być po prostu człowiekiem wśród ludzi? Czyżby to wszystko było iluzją, która została mi zaszczepiona, czy też było prawdziwe?" - pytałam sama siebie. ,,A co ważniejsze, jak to rozstrzygnąć?

‒ fragment książki


Inne pozycje od PORADNIA K