Strefa marek
Zabawy bez końca z Panem Miłoszem + CD

EAN:

9788365915535

Rok wydania:

2020

Oprawa:

folia

Format:

13,5x18,5 cm

Strony:

24

Cena sugerowana brutto:

36.00zł

Stawka vat:

5%

Zabawy bez końca to zbiór propozycji dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Zostały one podzielone na pięć kategorii: zabawy na odpadanie, w kole, w parach, w rozsypce i zabawy różne.
W skład publikacji wchodzą:
-książeczka, w której każda z zabaw została dokładnie opisana, a jej zasady wyjaśnione;
-płyta CD zawierająca nie tylko nagrania muzyczne konieczne do przeprowadzenia zabaw, ale także towarzyszącą im narrację znanego już dzieciom z innych publikacji i lubianego przez nie Pana Miłosza.
Każda z zabaw została wymyślona i zaanimowana przez Pana Miłosza podobnie jak w publikacjach z tuptającej trylogii*. I to właśnie Pan Miłosz zachęca do udziału w zabawie, prowadzi ją oraz przypomina o kolejnych etapach. Każdą z nich można powtarzać dowolną liczbę razy aż do odpadnięcia wszystkich uczestników, wykorzystania każdego z ochotników lub aż do znudzenia. Głównym celem aktywności zawartych w tej publikacji jest po prostu dobra zabawa!
Wytłumaczenie zasad każdej z zabaw leży po stronie nauczyciela. Dopiero kiedy dzieci zrozumieją mechanizm zabawy, można puścić nagranie z płyty CD. Nauczyciel może jeszcze animować dzieci podczas pierwszego przeprowadzenia zabawy, jednak nie jest to obligatoryjne.
Propozycje można wykorzystywać pomiędzy zajęciami edukacyjnymi, w czasie wolnym czy też w ranku lub po obiedzie. Część z nich opiera się na rywalizacji (wygrywa dziecko, które odpadnie jako ostatnie), część na odgrywaniu ról. Wszystkim jednak towarzyszy muzyka oraz głos Pana Miłosza, który wciela się w rolę prowadzącego każdą zabawę. Wystarczy włożyć płytę do odtwarzacza, wytłumaczyć zasady zabawy, nacisnąć play i dzieci, prowadzone przez Pana Miłosza, bawią się same! A kiedy nagranie się skończy wystarczy odtworzyć je jeszcze raz! I jeszcze raz I jeszcze raz I jeszcze raz I tak bez końca!
*Chodzi o następujące publikacje autorstwa Miłosza Konarskiego, które ukazały się nakładem naszego wydawnictwa: Tuptaj, maluszku. Zajęcia muzyczne dla grup żłobkowych i młodszych przedszkolaków, Tuptaj, średniaczku. Zajęcia muzyczne dla młodszych i średnich grup przedszkolnych, Tuptaj, starszaku. Zajęcia muzyczne dla starszych grup przedszkolnych.