Strefa marek
Prawdziwa magia

EAN:

9788394499761

Autor:

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2020

Oprawa:

broszurowa

Format:

15,5x22 cm

Strony:

276

Cena sugerowana brutto:

49.90zł

Stawka vat:

5%

Ta ksiazka dotyczy magii.
Nie traktuje ona o fikcyjnej magii Harry'ego Pottera, iluzjonistycznych sztuczkach Harry'ego Houdiniego czy trickach oszustow. Nie chodzi tu rowniez o niebieskie pioruny wyskakujace z opuszkow pal- cow, walki powietrzne na miotłach czy inne rodzaje pokazow artystycznych i efektow specjalnych.
Tu chodzi o prawdziwa magie.
W przeciwieństwie do książek, które omawiają magię z perspektywy psychologicznej czy historycznej lub które wymieniają przepisy na rzucanie czarów, moim celem jest zbadanie prawdziwej magii przy wykorzystaniu dowodów naukowych. Dlaczego podejście naukowe? Takie informacje trudno jest znaleźć w podręcznikach akademickich, niemniej jednak istnieje obszerna literatura naukowa na ten temat. Kiedy byłem na studiach, na żadnych z zajęć nawet o niej nie wspomniano. ()
Nauka jako taka skupia się głównie na świecie obiektywnym, dlatego jej metody są bardzo skuteczne. Stąd możemy też skierować jej obiektyw w głąb człowieka i zbadać, do czego jest zdolna świadomość. Kiedy to już uczynimy, otworzy się przed nami zadziwiająco wiele nowych obszarów wiedzy. Jedną z konsekwencji przyjęcia tej wewnętrznej perspektywy jest to, że magia przestaje być niemożliwą fantazją i zamienia się w jeden z aspektów świata przyrody, który możemy zacząć badać. Z tej perspektywy takie pojęcia, jak zjawiska paranormalne czy siły nadprzyrodzone, są postrzegane jako dziwne i staromodne. Podobnie we współczesnej medycynie nie stosuje się już takich określeń, jak złe humory w odniesieniu do źródeł choroby.
dr Dean Radin, ze Wstępu