Promocja
Gdybym przed laty wiedziała to, co po przeczytaniu tej książki, w porę poradziłabym sobie z jedyną wadą mojego psa: niechęcią do pobratymców. Dziś już wiem, że mój pies nie szukał zwady. On się po prostu bał Dlatego polecam tę lekturę ludziom, którym się wydaje, że problemy ich podopiecznych wynikają z ponadprzeciętnej odwagi lub skłonności do zaczepek. Okazuje się bowiem, że odwagę od lękliwości dzieli czasem równie nikła granica jak miłość od nienawiści. Dorota Jastrzębowska, redaktor naczelna miesięcznika Mój pies
Jeśli jesteś właścicielem bojaźliwego psa, to wiesz, jak frustrujące bywa obserwowanie jego cierpienia, gdy nie masz pojęcia, jak mu pomóc. Głowa do góry! Wkrótce zdobędziesz cenne umiejętności, które pomogą ci zaradzić lękom ulubieńca.
Psy wszelkich ras, rozmiarów, dowolnej płci i o różnych doświadczeniach mogą mieć problemy lękowe. Niektóre psy boją się określonych dźwięków, jak grzmot pioruna, inne stresują się, gdy ktoś je dotyka lub czesze, kolejne lękają się jazdy samochodem. Jedne psy boją się zostawać same w domu, a inne wolałyby, by nikt obcy się do nich nie zbliżał. I chociaż w przypadku niektórych psów wydaje się, że pobudzają się lub reagują agresywnie na widok obcych ludzi lub psów, przyczyną takich zachowań w rzeczywistości najczęściej jest strach.
Zdobędziesz wiedzę o przyczynach lękliwych zachowań, o tym, jak rozpoznawać bodźce wywołujące strach u psa, jak dostrzegać najmniejsze nawet oznaki stresu zwierzęcia, w jaki sposób twoja postawa i zachowanie mogą wpływać na reakcje psa oraz jak wprowadzać w życie skuteczne programy modyfikacji zachowań. Odkryjesz terapie uzupełniające, mogące być stosowane w połączeniu z modyfikacją zachowań, co pozwoli ci osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty. Dowiesz się także, kiedy sięgnąć po telefon i o pomoc poprosić profesjonalistę. Mówiąc krótko: zrozumiesz, jak radzić sobie z wyzwaniami, które niesie życie z bojaźliwym psem.