EAN:
9788383617916
Autor:
Wydawnictwo:
Rok wydania:
2025
Oprawa:
broszurowa
Format:
210x130 mm
Strony:
448
Cena sugerowana brutto:
54.90zł
Stawka vat:
5%
Granice geniuszu to dzieło, które zaskakuje i bawi, oferując świeże spojrzenie na znanych myślicieli i ich niezwykłe życiorysy. Autorka, Katie Spalding, z humorem i przenikliwością przygląda się postaciom, które pomimo swoich wybitnych osiągnięć, wykazywały się niecodziennymi i często absurdalnymi zachowaniami. Książka jest pełna anegdot, które pokazują, że granica między geniuszem a skrajnym brakiem zdrowego rozsądku jest zaskakująco cienka.
Zaskakujące anegdoty o wielkich myślicielach
W każdej stronie tej publikacji można znaleźć fascynujące historie, które ujawniają ludzką stronę najwybitniejszych postaci. Na przykład, Maria Skłodowska-Curie, uznawana za pionierkę w dziedzinie radioaktywności, przez długi czas ignorowała zasady bezpieczeństwa w swoim laboratorium, co przyciągało nie tylko uwagę, ale i kontrowersje. Z kolei Lord Byron, znany romantyk, wprowadził na uniwersytet niedźwiedzia, co stawia go w niecodziennej roli studenta.
Humor i refleksja w jednej książce
Czytelnicy mogą spodziewać się nie tylko śmiechu, ale także głębszej refleksji na temat ludzkiej natury. Spalding nie boi się ukazać swoich bohaterów w krzywym zwierciadle, pokazując ich dziwactwa i słabostki. Przykładowo, Nikola Tesla, znany z wielu wynalazków, miał swoje niecodzienne obsesje, które niejednokrotnie budziły zdziwienie otoczenia. Tego typu opowieści sprawiają, że czytelnik zaczyna dostrzegać, jak blisko geniuszowi do absurdów życia codziennego.