Strefa marek
Dom przy ulicy Amelie

EAN:

9788382896619

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2022

Oprawa:

broszurowa

Format:

195x133 mm

Strony:

392

Cena sugerowana brutto:

19.98zł

Stawka vat:

5%

Wolne popołudnia lub samotne wieczory szczególnie kuszą możliwością zatopienia się w literackim świecie książek.

Jeśli szukasz bohaterów obdartych ze sztuczności i nierealistycznych kreacji, to sięgnij po Dom przy ulicy Amlie.

Opisane historie w książce Dom przy ulicy Amlie zostały owiane atmosferą II Wojny Światowej. W fabule powieści wątki głównych bohaterów nieodłącznie splatają się z dziejami nadchodzącej wojny. Ruby Henderson Benoit, Charlotte Dacher i Thomas Clarke to postacie targane uczuciami, zmagające się z dramatami życia ludzkiego.

Jako pierwsza na plan wysuwa się Ruby. Wrażliwa, o duszy marzycielki snuje melancholijne wizje na temat swojego związku z niedawno poślubionym Marcelem. Sielanka zostaje przerwana w momencie, gdy do Francji wkraczają naziści - małżeństwo Ruby zostaje wystawione na próbę, a ona będzie zmuszona do walki o przeżycie. Taką samą bitwę o przetrwanie podejmie żydówka Charlotte. Jest zaledwie jedenastoletnią dziewczynką o niewinnych oczach, gdy ubiera na ramię opaskę z gwiazdą Dawida. W obliczu masowych deportacji będą ważyć się losy jej życia.

W innej rzeczywistości żyje Thomas Clarke, który w obliczu zagrożenia wstępuje do sił lotniczych Wielkiej Brytanii. Pragnie chronić swój kraj i bliskich - nic więc dziwnego, że traci sens życia, gdy w wyniku bombardowania ginie jego ukochana matka. W jego oczach ponownie zalśni blask w momencie, gdy znajdzie się w Paryżu. Cała trójka spotka się w nieprzewidzianych okolicznościach i wspólnie zmierzy się ze swoją przeszłością, teraźniejszością oraz przyszłością, stojącą pod znakiem zapytania wskutek okrucieństwa, jakie przyniosła wojna.