Strefa marek
Nie tylko dla geniuszy 2. Rebusy

EAN:

9788375142068

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2024

Oprawa:

broszurowa

Format:

233x171 mm

Strony:

32

Cena sugerowana brutto:

21.50zł

Stawka vat:

5%

Bez prawa zwrotu

Nie tylko dla geniuszy 2. Rebusy to nowa książeczka PUS, będąca kontynuacją części pierwszej. Znajdują się w niej zagadki, które za pomocą odpowiednio ułożonych rysunków, znaków lub napisów tworzą szyfr. Zabawa polega tu na rozszyfrowaniu ukrytych haseł. Książeczkę tę kierujemy do uczniów w wieku wczesnoszkolnym.

Nie tylko dla geniuszy 1. Rebusy

Treści zawarte w rebusach bywają zwykle niejednoznaczne, mają na celu naprowadzenie dziecka na właściwe znaczenie i odczytanie hasła poprzez odpowiednie skojarzenia. Te trudniejsze wymagają większej wiedzy, rozumowania logicznego, wyobraźni, jak również umiejętności kojarzenia.

Rebusy:

dostarczają dzieciom wspaniałej zabawy,

kształcą umiejętność analizy i syntezy wzrokowej oraz słuchowej

rozwijają umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Dzięki nim dziecko wzbogaca swoje słownictwo, aktywizuje myślenie, a przy tym bawi się i otrzymuje w zamian wiele radości i satysfakcję z samodzielnego rozwiązania.

W drugiej książeczce z rebusami

dziecko ma możliwość zabawy z bardziej rozbudowanymi i zaawansowanymi formami zagadek, które dodatkowo zostały ujęte w grupy tematyczne, takie jak np.: miesiące, państwa, liczebniki, zwierzęta, znane związki frazeologiczne.

Nie tylko dla geniuszy 2. Rebusy

Książeczka ta doskonale sprawdzi się jako materiał uzupełniający na lekcjach języka polskiego w szkole, jak również w edukacji domowej. Przyda w zabawach świetlicowych, jak również na zajęciach terapeutycznych.

W ramach Systemu Edukacji PUS

polecamy również inne książeczki oparte na różnego rodzaju zagadkach, a służące wspieraniu edukacji polonistycznej dzieci w wieku wczesnoszkolnym, na przykład:

Zgadywanki 1. Jesień, Zagadywanki 2. Zima, Zgadywanki 3. Wiosna, Zgadywanki 4. Lato,

Wyliczanki rymowanki 1 oraz Wyliczanki rymowanki 2,

Czytanie ze zrozumieniem 1. Lektury.