Strefa marek
Siedem zasad udanego małżeństwa

EAN:

9788323353614

Rok wydania:

2024

Oprawa:

broszurowa

Format:

205x150 mm

Strony:

256

Cena sugerowana brutto:

46.00zł

Stawka vat:

5%

Decydując się na małżeństwo, zakładamy, że będzie to długa i satysfakcjonująca relacja, jednak część związków kończy się rozstaniem. Co sprawia, że niektóre małżeństwa się rozpadają, a inne trwają mimo upływu lat? W jaki sposób radzić sobie z kryzysami? Kiedy należy zwrócić się do specjalisty? Czy istnieje recepta na udane małżeństwo?

John M. Gottman, terapeuta rodzinny, na podstawie prowadzonych badań opracował siedem zasad, które pomogą zbudować trwały i harmonijny związek. W napisanej wraz z Nan Silver książce wylicza najczęstsze przyczyny rozwodów i wyjaśnia, w jaki sposób reagować na pojawiające się trudności. Autorzy przekonują, że pielęgnowanie wzajemnego szacunku, wspólne rozwiązywanie problemów czy umiejętność prowadzenia konstruktywnej rozmowy nie tylko pozwolą przezwyciężać kryzysy i zminimalizować ryzyko rozwodu, ale również umocnią relację. Zawarte w książce arkusze ćwiczeń pobudzą zainteresowanie partnerem, uwrażliwią na jego potrzeby, a także na nowo rozpalą wzajemne uczucia.

Siedem zasad udanego małżeństwa to poradnik dla wszystkich osób, które pragną wydobyć ze swojego związku to, co najlepsze.

Dzięki tej książce:

  • dowiesz się, jak zapobiec rozpadowi małżeństwa albo uratować związek, który już się rozpada,
  • zrozumiesz, dlaczego związek bywa czasem taki trudny,
  • nauczysz się lepiej dbać o siebie i partnera, by stworzyć solidny fundament relacji.

Szczęśliwi małżonkowie nie są zazwyczaj ani mądrzejsi, ani bogatsi, ani bardziej przebiegli psychologicznie od innych. W codziennym życiu znajdują jednak sposób na to, by negatywne myśli i emocje wobec partnera nie wzięły góry nad pozytywnymi.

John M. Gottman

Niezwykle praktyczny przewodnik dla małżeństw inteligentnych emocjonalnie i co więcej - długotrwałych.

Daniel Goleman, autor Inteligencji emocjonalnej