Strefa marek
Biznes i zarządzanie ZP - ćwiczenia

EAN:

9788377351536

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2023

Oprawa:

broszurowa

Format:

241x172 mm

Strony:

162

Cena sugerowana brutto:

25.20zł

Stawka vat:

5%

Książka zawiera ponad 300 różnorodnych pod względem treści, formy i stopnia trudności ćwiczeń do zakresu podstawowego przedmiotu biznes i zarządzanie.

Układ zbioru ćwiczeń jest dokładnie dostosowany do układu i treści podręcznika Biznes i zarządzanie. Zakres podstawowy napisanego przez Jacka Musiałkiewicza i Grzegorza Kwiatkowskiego i wpisanego przez Ministra Edukacji i Nauki do wykazu podręczników dopuszczonego do użytku szkolnego do kształcenia ogólnego pod numerem 1209/2023.

Zbiór ćwiczeń, podobnie jak podręcznik:

- jest wspólny dla uczniów wszystkich rodzajów szkół ponadpodstawowych, tj. dla uczniów techników, liceów ogólnokształcących i szkół branżowych I stopnia.

- składa się z trzydziestu dwóch rozdziałów podzielonych na sześć części - na końcu każdej części znajdują się ćwiczenia przekrojowe (kompleksowe), obejmujące materiał zawarty we wszystkich zamieszczonych w niej rozdziałach.

Z ćwiczeń zawartych w wydanej przez nas książce mogą korzystać również nauczyciele i uczniowie korzystający z innych podręczników do zakresu podstawowego biznesu i zarządzania. Mogą być one wykorzystywane zarówno w trakcie zajęć lekcyjnych, stanowiąc ciekawe ich urozmaicenie, jak i jako gotowe źródło prac domowych dla uczniów.

Ćwiczenia zostały skonstruowane tak, aby oprócz opanowania i utrwalania wymaganych treści wspomagały zdobywanie przez uczniów ważnych i przydatnych współcześnie umiejętności, takich jak wyszukiwanie i selekcjonowanie informacji, krytyczne i kreatywne myślenie oraz tworzenie i przedstawianie treści. Niektóre z ćwiczeń wymagają skorzystania z podręcznika, z internetu lub z innych źródeł, inne przeprowadzenia obserwacji bądź rozmów z określonymi osobami, a jeszcze inne pracy o charakterze twórczym - np. stworzenia prezentacji, inforgrafik, podcastów, czy scenariuszy krótkich filmów.

Zgodnie z ustawą o systemie oświaty książka stanowi materiał ćwiczeniowy. Materiały ćwiczeniowe nie podlegają zatwierdzeniu przez Ministra Edukacji i Nauki i nie są wpisywane do żadnych urzędowych wykazów. O ich wykorzystaniu przy realizacji programu nauczania decyduje nauczyciel, a dyrektor szkoły corocznie podaje do publicznej wiadomości materiały ćwiczeniowe obowiązujące w poszczególnych klasach w danym roku szkolnym.

Zbiór ćwiczeń nie zawiera rozwiązań. Rozwiązania wysyłamy w formie elektronicznej tylko nauczycielom. Informacje o tym, w jaki sposób można otrzymać odpowiedzi do ćwiczeń i inne materiały dodatkowe, znajdują się na stronie internetowej Wydawnictwa Ekonomik Jacek Musiałkiewicz w zakładce Materiały dla nauczycieli.

Książka zawiera:

- 303 ćwiczenia

- 162 strony formatu B5