Strefa marek
Radio Zapomnianych Dzieci

EAN:

9788396691651

Autor:

Wydawnictwo:

Data premiery:

2023-04-24

Rok wydania:

2023

Oprawa:

twarda

Format:

149x218 mm

Strony:

280

Cena sugerowana brutto:

44.00zł

Stawka vat:

5%

Miasto, w którym osoby o wyjątkowo wrażliwych uszach słyszą westchnienia zapomnianych dzieci. Zapomniany chłopiec, który ma odwagę poszukać swojego szczęścia. Tajemnicza Amanda Liścianka z kocurem i krukiem parą łobuziaków przypominająca znane z bajek o czarodziejach chowańce oraz całkiem prawdziwa historia pewnego wynalazku Narratorem tej historii jest Alfred Zapomniany.

Dziewięcioletni Alfred praktycznie mieszka sam. Jego ojciec tak często wyjeżdża, że zdaje się nie pamiętać o istnieniu syna, a matka zniknęła dawno temu. Tej nocy, gdy postanowił spędzić noc na podłodze w korytarzu, dostaje niespodziewany prezent tajemnicza Podkradaczka wrzuca mu przez otwór na listy: gazetę, a w niej jabłko, wełniane skarpety i kanapkę. Alfred rzuca się za nią w pościg i tak rozpoczyna się jego przygoda z Wrażliwouchymi, nocną audycją radiową i zapomnianymi dziećmi.

Finlandia Junior Prize 2020

Radio zapomnianych dzieci nawiązuje do klasyki literatury dziecięcej. W powieści jest zarówno magia, jak i rzeczywistość. Realne są uczucia i problemy, rozwiązania okraszone magią. Trudne emocje i sytuacje po mistrzowsku równoważone są przygodą i humorem. Akcja płynie wartko, zaskakuje zwrotami, wciąga już od pierwszych stron.

Książka została przetłumaczona na 24 języki.