Strefa marek
Elementarz 6 - latka

EAN:

9788366964235

Wydawnictwo:

Klasa:

6+

Rok wydania:

2023

Oprawa:

broszurowa

Format:

210x302 mm

Cena sugerowana brutto:

44.99zł

Stawka vat:

5%

Jedną z podstawowych umiejętności jaką powinien opanować sześciolatek jest analiza i synteza wyrazów, poznanie 24 liter, 10 cyfr oraz dodawanie, odejmowanie i porównywanie liczb w zakresie 10.

Najwięcej problemów stwarza dzieciom analiza i synteza wyrazów, czyli podział wyrazów na głoski i nauka czytania. Naukę czytania (syntezy wyrazów) proponujemy metodą sylabową. Podczas wolnego wymawiania wyrazów w sposób naturalny wyodrębniamy sylaby, eliminujemy przy tym typowe błędy, polegające na powtarzaniu i przekręcaniu liter.

Nasze wieloletnie doświadczenie wskazuje, że jest to najłatwiejsza dla dziecka metoda nauki czytania.

Dla ułatwienia traktujemy wyrazy 3-literowe (jednosylabowe) jako sylabę otwartą plus spółgłoskę, na przykład ko+t, do+m.

Mimo, że program klasy "0" nie zakłada nauki pisania, dzieci chętnie próbują swoich "pisarskich" umiejętności. Aby wyeliminować nieprawidłowe wzory pisarskie proponujemy dla chętnych dzieci naukę pisania po śladzie (kolor niebieski).

Sporo miejsca w książce poświęciłyśmy treściom matematycznym. Wszystkie wymagania programowe dotyczące nauki liczenia w zakresie 10 zostały tu zawarte. Dzieci uczą się przeliczania, porównywania liczb, zaznaczania na osi liczbowej, dodawania i odejmowania oraz poznają proste figury geometryczne.

Dla uatrakcyjnienia nauki wprowadziłyśmy treści przyrodnicze.

Ćwiczenia w rysowaniu i pisaniu szlaczków po śladzie mają na celu kształtowanie sprawności grafomotorycznej ręki. Stron 188.