Strefa marek
Poznajmy Ukrainę. Ukraina. Od czasów.. w.ukraińska

EAN:

9786170969866

Wydawnictwo:

Klasa:

5+

Rok wydania:

2022

Oprawa:

twarda

Format:

244x326 mm

Strony:

96

Cena sugerowana brutto:

77.70zł

Stawka vat:

5%

"Ukraina. Od czasów najdawniejszych do współczesności" zabiera nas w podróż do początków tego kraju.

Książka opowiada o pierwszych mieszkańcach terenów obecnej Ukrainy, o osadnictwie dawnych Słowian, o kniaziach, Kozakach i tak dalej, aż do prezydentów. Podczas tej podróży czytelnicy poznają najważniejsze miejsca, dziedzictwo kulturowe oraz osiągnięcia Ukraińców w różnych obszarach działalności. Każdy fakt ożywiają ilustracje, ułatwiające odbiór informacji.

Z taką książką każde dziecko zainteresuje się historią!

Praca została napisana przez dwoje historyków z Charkowa, którzy kiedyś razem studiowali i nawet siedzieli w jednej ławce.

Maria Tachtaulowa ma tytuł doktora nauk historycznych, jest kierownikiem północno-wschodniego oddziału międzyregionalnego Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, autorką ponad 25 publikacji naukowych i popularnonaukowych. Lubi poranną kawę z cynamonem i kwiaty, psy i konie, uwielbia podróżować i fotografować. Marii udało się być prawie we wszystkich miejscach, o których opowiada ta książka.

Siergiej Żukow historyk, dziennikarz, doktor historii, autor około 30 prac naukowych. Ma 8 lat doświadczenia w pracy jako wykładowca. Interesują go dalekie kraje, zwłaszcza te, które leżą na brzegach ciepłych mórz i oceanów. Tak samo jak Maria, lubi psy, a także niektóre koty. Siergiej przeczytał masę książek i w końcu postanowił napisać własną.

W 2022 roku książka weszła w skład międzynarodowego katalogu The White Ravens i zajęła honorowe miejsce wśród 200 innych książek z 53 krajów świata!

The White Ravens to katalog, każdego roku publikowany przez International Youth Library jako spis polecanej literatury dziecięcej i młodzieżowej.