EAN:
9788382011777
Wydawnictwo:
Rok wydania:
2022
Oprawa:
broszurowa
Format:
163x226 mm
Strony:
48
Kod dostawcy:
AA05
Cena sugerowana brutto:
19.90zł
Stawka vat:
5%
Zapraszamy młodszych i starszych miłośników historii do poznania fascynujących przygód białej niedźwiedzicy niezwykłego żołnierza polskiego wojska!
Przeznaczone dla starszych przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej opowiadanie o urodzinowej przygodzie małej Marysi i jej brata Tadzia, którzy wraz z dziadkiem poznają tajemnice z przeszłości i losy niezwykłej białej niedźwiedzicy.Ta intrygująca opowieść, połączona z pięknymi ilustracjami, oryginalnymi zdjęciami, mapami i ciekawostkami historycznymi z pewnością pomoże całej rodzinie na nowo odkryć i docenić dar, jaki otrzymaliśmy od naszych przodków niepodległość. W prosty i przystępny sposób przybliża wszystkim dzieciom najważniejsze wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości, tłumacząc najtrudniejsze do zrozumienia fakty i pojęcia.
Baśka Murmańska to piękna lekcja historii dla najmłodszych. Tak właśnie trzeba z maluchami, a nawet ze starszymi dziećmi rozmawiać o polskich dziejach: prostym językiem, w niebanalny sposób, szukając punktów zaczepienia, które zainteresują dzieciaki. Jak Baśka Murmańska. Kto nie chciałby poznać historii niedźwiedzicy żołnierza, której łapę uścisnął sam Marszałek Piłsudski? A wszystko podlane tłem historycznym: lata zaborów i odzyskanie niepodległości! Piękny prezent dla dzieci i ich rodziców w stulecie odzyskania niepodległości. Potrzeba nam więcej takich publikacji.
Dorota Łosiewicz dziennikarka, mama czwórki dzieci
Baśka Murmańska jest bardzo dobrym przykładem, iż atrakcyjność nie musi kłócić się z wysokimi walorami merytorycznymi. Historia Baśki Murmańskiej w krótkiej i ciekawej formie przedstawia trudny i skomplikowany proces odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. [...] Z pewnością wśród rocznicowych wydawnictw skierowanych do dzieci Opowieść o niedźwiedziu polarnym, któremu rękę podał sam marszałek Piłsudski będzie jedną z najciekawszych propozycji.
z recenzji dr. Macieja Zakrzewskiego Wydział Historii i Dziedzictwa Narodowego UPJP2, IPN oddział w Krakowie