Wikingowie.Wojownicy Północy w.3

EAN:

9788381516655

Autor:

Wydawnictwo:

RM

Rok wydania:

2022

Oprawa:

broszurowa

Format:

165x24 mm

Strony:

320

Cena sugerowana brutto:

49.90zł

Stawka vat:

5%

Promocja

Od VIII do XI wieku wikingowie przemierzali Europę napadali, eksplorowali i kolonizowali a swoją obecność zaznaczyli nawet na Rusi i w Bizancjum. Mimo że do dziś słyną jako wspaniali wojownicy, otacza ich wiele mitów i błędnych przekonań na temat ich sposobów walki.

Książka opisuje działania wojenne wikingów na tle epoki, ich cele i taktykę. Przede wszystkim skupia się na praktycznych aspektach prowadzenia wojny w średniowieczu: organizacji armii wikingów, wyposażeniu, uzbrojeniu, metodach walki. Zawiera rekonstrukcje kampanii, najazdów i bitew. Ukazuje morską potęgę skandynawskich wojowników i ich fortyfikacje.

Autor korzystał z różnorodnych źródeł kronik, sag i poematów oraz z najnowszych odkryć archeologicznych i ustaleń historyków. Badaniami objął obszar Skandynawii, Wysp Brytyjskich, Imperium Karolińskiego i królestw będących jego spadkobiercami, a także wschodnie wybrzeże Morza Bałtyckiego.

Ta lektura zainteresuje wszystkich, którzy chcą zrozumieć, jak działali skandynawscy wojowie i dzięki czemu odnosili sukcesy w średniowiecznej Europie.