Kora - nieskończoność CD

EAN:

5903111495510

Autor:

Wydawnictwo:

Data premiery:

2022-08-31

Rok wydania:

2022

Oprawa:

etui kartonowe

Cena sugerowana brutto:

44.99zł

Stawka vat:

23%

Kora - nieskończoność jest zbiorem 15 nowych kompozycji, zawierających kilkadziesiąt nieznanych nagrań legendarnej Kory Jackowskiej.

To solowy debiut fonograficzny Michała Pepola. Płytę skomponował w latach 2019-2020, korzystając z prywatnych, nieznanych światu, nigdy nie wydanych materiałów fonograficznych Kory Jackowskiej, które otrzymał od Kamila Sipowicza. Intrygujący, ale jednocześnie wymagający proces odzyskiwania nagrań z odnalezionych 24-śladowych taśm studyjnych, które często były ledwie czytelne, wymagał niesamowitego pokładu energii. Płytę tworzą aranżacje i remiksy istniejących utworów, ale przede wszystkim zupełnie nowe utwory, łączące w sobie pop, rock, muzykę klasyczną, osobliwe słuchowisko i awangardową alternatywę.

Jak mówi Adam Suprynowicz:

Ta płyta powstała z przywiązania, fascynacji i tęsknoty. Jest fonograficznym współistnieniem dwojga artystów, którzy nigdy się nie spotkali. Michał Pepol wychował się, jak wielu z nas, na piosenkach Kory i Maanamu. Jest muzykiem klasycznie wykształconym, współtworzy renomowany w świecie Royal String Quartet. Poszukując własnego głosu jako solista i kompozytor, gromadził dźwiękowy materiał, które nie miał pierwotnie zastosowania. Brzmienia, nagrania rozmaitych przestrzeni i sytuacji, dźwięki wyobrażone. Szukał bardziej sprecyzowanych znaczeń, które je otworzą. Teksty Kory okazały się kluczem.

Lista utworów:

1. Szafa Kory

2. KCKM

3. Słowo węża

4. Szał w Kadyksie

5. Opium

6. Oko-okO

7. Mimoza

8. Nirwana Kory

9. Ohayo gozaimasu

10. Reggae Kory

11. Refren i koniec

12. Lulunia

13. Miasteczko Lalalaj

14. Leżę cicho

15. Wszystko skończyło się