Dokumentacja gabinetu lekarza POZ.

EAN:

9788382865486

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2022

Oprawa:

broszurowa

Format:

240x179 mm

Strony:

284

Cena sugerowana brutto:

129.00zł

Stawka vat:

5%

Książka prezentuje najważniejsze procedury związane z prowadzeniem gabinetu lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. To właśnie lekarz POZ koordynuje proces leczenia oraz podejmuje decyzje o wystawieniu skierowania do innych specjalistów, aby jak najlepiej zająć się problemem zdrowotnym pacjenta.

Autorka szczegółowo omawia zagadnienia dotyczące m.in.:

obowiązków prowadzenia dokumentacji, w tym karty przyjęć i zabiegów, książeczki zdrowia, regulaminu organizacyjnego podmiotu leczniczego;

postępowania z odpadami medycznymi;

procedur sanitarnych i sterylizacyjnych;

sposobu postępowania w razie zranienia;

udostępniania dokumentacji medycznej pacjentowi, osobie przez niego upoważnionej i wskazanym w ustawie o działalności leczniczej instytucjom;

wdrożenia i stosowania przepisów o ochronie danych osobowych RODO.

Wyjaśnienia i komentarze są uzupełnione o wzory dokumentów, procedur, instrukcji wykorzystywanych w działalności podstawowej opieki zdrowotnej.

Wzory pism dostępne są w wersji elektronicznej do pobrania ze strony: www.dokumentacja-gabinetu-lekarza-poz.wolterskluwer.pl po wpisaniu zamieszczonego w książce kodu aktywacyjnego. Można je modyfikować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb.

Opracowanie jest przeznaczone zarówno dla lekarzy, jak i właścicieli oraz menedżerów gabinetów podstawowej opieki zdrowotnej.