Morderca znad Green River

EAN:

9788382106404

Autor:

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2022

Oprawa:

twarda

Format:

215x150 mm

Strony:

640

Cena sugerowana brutto:

59.99zł

Stawka vat:

5%

Dlaczego warto przeczytać książkę "Morderca znad Green River. Historia polowania na najokrutniejszego zabójcę w historii Stanów Zjednoczonych":

- kolejny true crime z perspektywy dziennikarki śledczej Ann Rule (jak się okazało, morderca znowu znajdował się blisko niej);
- historie 49 kobiet, które stały się ofiarami jednego z najbardziej nieuchwytnych morderców w USA;
- wstrząsająca analiza umysłu Mordercy znad Green River m.in. przez pryzmat jego zeznań .

Opis z okładki książki "Morderca znad Green River. Historia polowania na najokrutniejszego zabójcę w historii Stanów Zjednoczonych":

Jedna z największych zagadek kryminalnych Ameryki, rozwiązana po 20 latach śledztwa i opisana w mistrzowskim stylu przez królową true crime - Ann Rule.

Historia wieloletniego polowania na najbardziej zachłannego seryjnego mordercę, jakiego znała Ameryka. W latach 80. Gary Ridgway w okolicach Seattle w bestialski sposób pozbawił życia 49 kobiet, choć policja twierdzi, że mogło być ich nawet dwukrotnie więcej.

Jak to możliwe, że przez tyle lat był nieuchwytny? Dlaczego wymykał się policji, która cały czas miała go w zasięgu wzroku? Jakie odrażające tajemnice skrywał jego zbrodniczy umysł? I przede wszystkim: kim były jego ofiary, dlaczego właśnie one stały się łatwym łupem dla Mordercy znad Green River?

Ann Rule drobiazgowo opisuje dwie dekady intensywnej pracy śledczej: zbierania dowodów, analizowania śladów, typowania sprawców, nie pomija też pomyłek w dochodzeniu. I oddaje hołd ofiarom Ridgwaya, nakreślając szczegółowy portret każdej z nich.

I po raz kolejny przekonuje się, że bestia jest tuż obok niej...