Dyrektor Szkoły 8/2022

EAN:

5902490418738

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2022

Oprawa:

broszurowa

Format:

309x213 mm

Cena sugerowana brutto:

37.00zł

Stawka vat:

8%

plakat: Kalendarz świąt wszelakich

Kryzys kadrowy (Bogdan Bugdalski dziennikarz, redaktor)

Chociaż media alarmują, że nauczyciele masowo opuszczają placówki oświatowe, resort edukacji niespecjalnie się tym przejmuje. Co więcej, tylko ze względu na niechęć związkowców do podwyższenia wynagrodzeń nauczycielskich ministerstwo odstąpiło od zwolnienia ok. 50 tys. nauczycieli, co na pewno pogłębiłoby problem braku kadr. Powstaje pytanie, czy to już poważny kryzys, czy tylko kwestia interpretacji danych.

Nowe zasady zatrudniania specjalistów (Agata Piszko prawnik)

Autorka przygotowała poradnik omawiający wchodzące od września zadania dyrektorów szkół i przedszkoli oraz organów prowadzących w zakresie nowego art. 42d Karty Nauczyciela, czyli dotyczące m.in. zatrudniania specjalistów, w tym podjęcia uchwały ustalającej tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć specjalistów, oraz sposobów wyliczania obowiązkowych etatów.

Vademecum dyrektora szkoły (Michał Łyszczarz główny specjalista w wydziale oświaty)

Jak co roku w sierpniowym numerze Dyrektora Szkoły udostępniamy Państwu kompendium zadań i obowiązków dyrektora w całym roku szkolnym. Są one związane m.in. z organizacją pracy placówki i procesu nauczania, nadzorem pedagogicznym czy awansem zawodowym. Przy każdym przywołujemy odpowiednie przepisy. Radzimy mieć to vademecum zawsze pod ręką.

Niezbędnik Dyrektora Współpraca z rodzicami (Małgorzata Nowak była dyrektor szkoły z wieloletnim stażem)

Trudnym do przecenienia sojusznikiem w pracy nauczyciela są bez wątpienia rodzice. O tym, jak budować z nimi dobre partnerstwo oraz jakie bariery i możliwości towarzyszą temu procesowi, pisze Małgorzata Nowak w sierpniowym Niezbędniku.

A PONADTO:

Upolitycznianie szkoły (Jarosław Kordziński)

Uproszczone obietnice psychologii pozytywnej (Tomasz Garstka)

E-fabryka zasobów edukacyjnych (Katarzyna Polak)

Szkoła jako wspólnota (dr Danuta Elsner)