Instytucje i ich wrogowie

EAN:

9788396099051

Wydawnictwo:

Klasa:

16+

Data premiery:

2022-07-01

Rok wydania:

2022

Oprawa:

twarda

Format:

215x140 mm

Strony:

160

Cena sugerowana brutto:

49.00zł

Stawka vat:

5%

"Jeden z ostatnich prawdziwych konserwatystów w polskiej polityce pokazuje w tej książce wciąż ogromny potencjał tego sposobu myślenia w programowaniu tak polityki zagranicznej, jak i krajowej. Cenna lektura".

Bartłomiej Radziejewski "Nowa Konfederacja"


"Książka prof. K.M. Ujazdowskiego to zbiór tekstów pozornie o różnych sprawach, ale jest to jedynie powierzchowne wrażenie, w rzeczywistości bowiem ta wielowątkowość sprowadza się do obrony dobra wspólnego jako podstawowej wartości Rzeczypospolitej".

dr hab. Ryszard Balicki, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego


"Alternatywą dla PiS może być tylko różnorodna i mająca ambitne cele opozycja. Książka Kazimierza Ujazdowskiego projektuje jeden z jej ważnych nurtów, jakim może być postkonserwatywne centrum".

dr hab. Rafał Matyja, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie


"Kazimierz Ujazdowski, admirator de Gaulle'a, broni trwałości instytucji i przekonuje, że państwo powinno być tym, co łączy, a nie dzieli".

Katarzyna Kaczorowska, dziennikarka związana z "Polityką"


Kazimierz M. Ujazdowski (1964), nauczyciel akademicki, dr hab. nauk prawnych, konstytucjonalista i historyk doktryn politycznych. zajmuje się polską myślą polityczną XX wieku, francuskim konstytucjonalizmem i współczesnymi zagadnieniami ustrojowymi. Członek Komitetu Nauk Prawnych PAN i Polskiego Towarzystwa Prawa Konstytucyjnego. Profesor Uniwersytetu Łódzkiego. W czasach PRL uczestnik Ruchu Młodej Polski i opozycji solidarnościowej. Poseł na Sejm I, III, IV, V i VI kadencji. Wicemarszałek Sejmu w latach 2004-2005. Dwukrotnie sprawował funkcję ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Współtwórca polskiej dyplomacji kulturalnej i historycznej. W latach 2014-2019 poseł do Parlamentu Europejskiego. W chwili obecnej senator RP. Członek Klubu Koalicji Polskiej i współzałożyciel Centrum dla Polski.