Współczesne systemy polityczne

EAN:

9788380174436

Wydawnictwo:

Data premiery:

2022-05-31

Rok wydania:

2022

Oprawa:

twarda

Format:

246x173x22 mm

Strony:

338

Cena sugerowana brutto:

67.20zł

Stawka vat:

5%

Publikacja która stanowi zbiór najważniejszych prac naukowych Profesora Zbigniewa Kiełmińskiego (1944-2020), uznanego i cenionego badacza ustrojów współczesnych państw oraz nauczyciela akademickiego, wieloletniego pracownika Uniwersytetu Warszawskiego.
Był naukowcem zainteresowanym wieloma kwestiami natury ustrojowej i politycznej. Z wielką pasją zajmował się badaniem zachowań wyborczych, partycypacji politycznej, rządów i opozycji w systemach parlamentarnych, parlamentów, relacji deputowanych z ich okręgami, współczesnych ustrojów politycznych, w tym badaniami porównawczymi systemów rządów w demokracjach zachodnich. Był wybitnym znawcą systemu ustrojowego i politycznego Stanów Zjednoczonych. Zajmował się również badaniem frekwencji wyborczej, problematyki rządów koalicyjnych.
W prezentowanej książce Czytelnik może prześledzić ścieżki kariery
naukowej Profesora Zbigniewa Kiełmińskiego, znajdzie tu zebrane Jego najważniejsze prace naukowo-badawcze, stanowiące Jego dorobek naukowy, który powstawał od początku lat 70. XX wieku.
Ponadto w niniejszym tomie znalazły się również wspominania Przyjaciół i Współpracowników z Zakładu, Instytutu i Wydziału.