Lucky Luke T.74 Lucky Luke kontra Pinkerton

EAN:

9788328150522

Wydawnictwo:

Data premiery:

2022-06-15

Rok wydania:

2022

Oprawa:

broszurowa

Format:

285x216 mm

Strony:

48

Cena sugerowana brutto:

29.99zł

Stawka vat:

5%

Promocja Nowość
Lucky Luke, słynny pogromca bandytów, jest największą legendą Dzikiego Zachodu... ale tylko do czasu, gdy pojawia się Allan Pinkerton. Jego doskonale zorganizowana agencja detektywistyczna tropi przestępców wszelkiego typu od drobnych oszustów po krwawych desperados. Co więcej, Pinkerton dostępuje zaszczytu utworzenia ochrony osobistej prezydenta Lincolna. Czy w takiej sytuacji Samotny Kowboj jest jeszcze potrzebny? A może lepiej będzie mu na emeryturze? Chyba jednak nie wszyscy są zadowoleni z nowych porządków, a już na pewno nie Daltonowie!
Cykl Lucky Luke był przez wiele lat tworzony przez mistrzów komiksu Morrisa i Goscinnego, a po ich śmierci jest kontynuowany przez uznanych francuskich autorów, m.in. Achdgo, który narysował ilustracje do kilkunastu serii humorystycznych, takich jak Big Twin, Esmeralda czy Kid Lucky.
Scenariusz tego albumu stworzyli dwaj znani także w Polsce pisarze: Daniel Pennac (Mała handlarka prozą, Wszystko dla potworów, Jak powieść) i Tonino Benacquista (Malavita).