Profesjonalny coaching. Zasady i dylematy etyczne

EAN:

9788382862102

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2022

Oprawa:

twarda

Format:

240x179 mm

Strony:

244

Cena sugerowana brutto:

59.00zł

Stawka vat:

5%

Autorka opisuje, jakie zasady i standardy etyczne muszą być przestrzegane, aby proces profesjonalnego coachingu przebiegał prawidłowo, autentycznie wspierając rozwój jednostek i zespołów.

W książce omówiono m.in.:
o istotę i rodzaje coachingu;
o relacje między coachingiem a innymi formami wspierania rozwoju, takimi jak mentoring, konsulting, szkolenia;
o różnice między coachingiem a psychoterapią;
o najważniejsze zasady zawarte w kodeksach etycznych coachingu.

Ciekawe i praktyczne uzupełnienie treści stanowi część, w której kilkunastu coachów wywodzących się z różnych nurtów i szkół omawianej profesji dzieli się swoimi doświadczeniami zawodowymi. Omawiają oni dylematy etyczne pojawiające się w codziennej pracy coachów oraz propozycje ich rozstrzygania.

Wydanie II zostało rozszerzone o wiele nowych opinii oraz zaktualizowane. Czytelnik otrzymuje więc przegląd najnowszych uregulowań dotyczących profesji coacha.

,,Problematyka coachingu jest podejmowana przez wielu autorów. W (...) utworze wyeksponowano etyczne aspekty prowadzenia coachingu i to nadaje pozycji walor oryginalności".
dr hab. Joanna Cewińska, prof. UŁ

,,Niewątpliwą zaletą książki jest przedstawienie zagrożeń i trudności towarzyszących pracy coacha, co można uznać za nowatorskie, bo w wielu publikacjach dotyczących coachingu dominuje <>, nawet apologetyczne ujęcie".
dr hab. Danuta Ślęczek-Czakon, prof. UŚ

,,Jak zbudować lub utrzymać merytoryczny fundament w swojej pracy coachingowej? Proszę zacząć od tej publikacji! Doskonała w każdym akapicie - zarówno dla młodych, jak i doświadczonych adep-tów sztuki coachingowej".
Agnieszka Deja, prezes International Coach Federation Polska

,,Pozycję polecam wszystkim coachom, superwizorom i osobom zainteresowanym coachingiem, które pragną rozwijać swoją uważność etyczną w coachingu".
Bartosz Berendt, prezes Izby Coachingu