Strefa marek
Kapitan Nauka. Dinozaury. Układanki malucha

EAN:

5904905917003

Wydawnictwo:

Data premiery:

2022-05-04

Rok wydania:

2022

Format:

209x207 mm

Cena sugerowana brutto:

42.90zł

Stawka vat:

23%

Układanki malucha. Dinozaury (2+) to trzy duuuże układanki w pionie i w poziomie, z którymi maluchy rozpoczną swoją przygodę z puzzlami. Dzieci stopniowo uczą się układać coraz trudniejsze obrazki złożone z 3, 4 i 6 elementów, w orientacji pionowej i poziomej, rozwijając przy tym wyobraźnię przestrzenną oraz sprawność manualną. Barwne puzzle zachęcają również do opowiadania o tym, jak wyglądały dinozaury, co jadły, w co się bawiły i co potrafiły robić.
Rozwój wyobraźni przestrzennej i sprawności manualnej
Układanie puzzli to fantastyczna zabawa, która rozwija pamięć wzrokową i wyobraźnię przestrzenną. Uczy też cierpliwości i myślenia logicznego, a małe rączki, manipulując, ćwiczą motorykę małą.
Katarzyna Dołhun dyrektor pedagogiczny przedszkola językowego, metodyk, lektor języka angielskiego, nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
Które dinozaury latały? Co jadły wielkie jaszczury? Czy dinozaury lubiły się bawić? Scenki przedstawione na puzzlach inspirowane dziecięcymi pytaniami dostarczą maluchom wiele radości, a przy okazji zaspokoją ich ciekawość.
W zestawie znajdują się trzy układanki:
3-elementowa pionowa (wymiary: 18 x 42 cm)
4-elementowa o kształcie zbliżonym do kwadratu (wymiary: 18 x 25 cm)
6-elementowa pozioma (wymiary: 68 x 13 cm)
Barwne ilustracje Patrycji Grześkowiak zachęcają do układania puzzli oraz pozwalają stopniowo rozwijać umiejętność składania obrazków w całość, jednocześnie zachęcając do opowiadania o życiu wielkich gadów.
Układanki zostały wyprodukowane w Polsce z najwyższą troską o bezpieczeństwo najmłodszych. Elementy mają zaokrąglone rogi oraz wykonane są z grubej tektury, aby małym rękom łatwo było je chwycić.
Rozwój
orientacja przestrzenna, motoryka mała, koncentracja, spostrzegawczość
Ilustratorka
Patrycja Grześkowiak graficzka i ilustratorka książek dla dzieci. Zajmuje się również identyfikacją wizualną oraz projektowaniem materiałów na potrzeby internetu.
W serii również
Układanki malucha. Plac budowy (18+ mies.)