Ekspozytura "Rygor". Goście hotelu Arago

EAN:

9788328155596

Wydawnictwo:

Data premiery:

2022-06-01

Rok wydania:

2022

Oprawa:

broszurowa

Format:

255x167 mm

Strony:

64

Cena sugerowana brutto:

34.99zł

Stawka vat:

5%

Nowość Polecamy

Algier, lato 1941 roku. Stolica francuskiej kolonii w Afryce Północnej cieszy się względnym spokojem, jakiego próżno szukać w targanej wojną Europie. W hotelu Arago przecinają się ścieżki kilku tajemniczych postaci. Niemiecki prowokator, francuscy agenci i... polscy szpiedzy rozpoczynają bezwzględną walkę o najcenniejsze informacje, które zdecydują o losach tej części świata. Dla szefa polskiej ekspozytury wywiadowczej - Mieczysława Słowikowskiego - to kolejna odsłona walki z hitlerowcami, ale dla jego angielskich sojuszników to jedyne źródło wiedzy na terenach całkowicie opanowanych przez wroga.

Historia szpiegowskiej organizacji "Rygor" to inspirowana faktami komiksowa opowieść o determinacji, odwadze i sprycie ludzi Słowikowskiego, którym udało się stworzyć siatkę wywiadowczą obejmującą tereny od Maroka po Libię, mając za przykrywkę... fabrykę płatków owsianych.

Autorami są dwaj znani polscy twórcy: scenarzysta Tobiasz Piątkowski ("48 stron", "Pierwsza Brygada", "Bradl") i rysownik Marek Oleksicki ("Odmieniec", "Hardkorporacja", "Frankenstein's Womb"). Komiks swoim patronatem objęła Agencja Wywiadu, która w tym roku świętuje swoje 20-lecie działania.

Agencja Wywiadu to służba specjalna odpowiedzialna między innymi za rozpoznawanie i przeciwdziałanie zagrożeniom zewnętrznym godzącym w bezpieczeństwo, obronność, niepodległość i nienaruszalność terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Do jej ustawowych zadań należy także zapewnienie ochrony kryptograficznej łączności z polskimi placówkami dyplomatycznymi i konsularnymi oraz prowadzenie wywiadu elektronicznego. Agencja Wywiadu - od 20 lat w cieniu dla Polski.