Strefa marek
Syn

EAN:

9788366839946

Autor:

Wydawnictwo:

Data premiery:

2022-02-09

Rok wydania:

2022

Oprawa:

twarda

Format:

158x214 mm

Strony:

608

Cena sugerowana brutto:

54.90zł

Stawka vat:

5%

Promocja
Epicka i poruszająca powieść o dziedzictwie amerykańskiego Zachodu!
Wiosną 1849 r. Eli McCullough ma trzynaście lat, gdy grupa Komanczów szturmuje jego domostwo, brutalnie morduje matkę i siostrę chłopca, a jego samego zabiera do niewoli. Odważny i sprytny Eli szybko przystosowuje się do życia Komanczów: uczy się ich zwyczajów i języka, odpowiada na nowe imię, które otrzymał jako adoptowany syn wodza. Jako członek plemienia toczy wojnę z białymi, co utrudnia zrozumienia tego, kim naprawdę jest. Kiedy jednak choroby, głód i przytłaczająca liczba uzbrojonych Amerykanów dziesiątkują plemię, Eli zostaje sam. Ani biały, ani Komancz musi na nowo znaleźć sobie miejsce w świecie. Zaczyna podróż pełną przygód, tragedii, ale i szczęścia, które odbijają się echem w życiu jego potomstwa.
Z historią Eliego przeplatają się losy jego syna Petera mężczyzny, który ponosi emocjonalne koszty dążenia ojca do władzy, oraz prawnuczki Eliego, Jeanne Anne kobiety, która, która musi walczyć z zatwardziałymi rywalami, aby odnieść sukces w męskim świecie.
Syn to wielopokoleniowa saga o losach teksańskiej rodziny McCulloughów od czasów XIX-wiecznych najazdów Komanczów do XX-wiecznego boomu naftowego dla której najważniejszą wartością jest ziemia i honor. To także książka niepokojąca i działająca na wyobraźnię, kontynuująca najlepszą tradycję amerykańskiego kanonu łącząca pisarską sprawność Larry'ego McMurtry'ego z ostrością wyrazu Cormaca McCarthy'ego.