Metoda Montessori na cztery pory roku w.3

EAN:

9788381515931

Autor:

Wydawnictwo:

RM

Data premiery:

2022-01-17

Rok wydania:

2022

Oprawa:

broszurowa

Format:

231x162 mm

Strony:

192

Cena sugerowana brutto:

39.99zł

Stawka vat:

5%

Wspieraj swoje dziecko na drodze ku samodzielności przez cały rok!
W tej książce znajdziesz 70 ćwiczeń zgodnych z zasadami pedagogiki Marii Montessori przeznaczonych na różne pory roku. Wykonując je razem z dzieckiem, rozbudzisz jego wyobraźnię, rozwiniesz jego zdolności sensoryczne i motoryczne. Wspólnie nauczycie się tworzyć bożonarodzeniowe dekoracje, latarnie na Halloween, hodować i rozróżniać po zapachu tymianek od bazylii. Będziecie mogli razem poćwiczyć jogę i przygotować jedzenie na letni piknik. Znajdziecie tu również zabawy przygotowujące dziecko do nauki pisania i czytania.
Zadania odwołują się do codziennych doświadczeń malca. Niektóre z nich można wykonywać na dworze, inne w domu. Ćwiczenia opisano krok po kroku i starannie zilustrowano, dzięki czemu Wasze dzieci zyskają w Was mądrych, kompetentnych i wrażliwych przewodników po otaczającym świecie.
Brigitte Ekert od niemal dwudziestu lat jest wychowawczynią Montessori z dyplomem Institut Suprieur Maria Montessori w Paryżu. Ukończyła także Institut Petite Enfance Boris Cyrulnik. Na co dzień z radością pracuje z dziećmi.