Spotkanie przez okno. Kontemplacja ikony...

EAN:

9788374854146

Autor:

Wydawnictwo:

Data premiery:

2022-01-20

Rok wydania:

2022

Oprawa:

broszurowa

Format:

208x129 mm

Strony:

160

Cena sugerowana brutto:

29.90zł

Stawka vat:

5%

Kiedy ostatnio zatrzymałeś się w zachwycie nad pięknem?
Czy wciąż jeszcze masz tę zdolność?
Czy potrafisz kontemplować to, co Boskie?
Czy widzisz Jezusa Chrystusa?
Dla większości chrześcijan modlitwa jest mówieniem ciągłym powtarzaniem wyuczonych formuł. Coraz trudniej w przestrzeni kościoła dostrzec jednak ludzi widzących Jezusa. Człowiek zatracił zdolność postrzegania w rzeczach stworzonych obrazu niewidzialnego Boga.
Autor zaprasza nas do wchodzenia przez okno ikony Chrystusa Pantokratora w głąb Bożej rzeczywistości, która dzieje się w życiu człowieka. Ostatecznie chodzi o to, by przechodząc przez okno ikony, doświadczyć realnego spotkania, już nie z obrazem, lecz z żywym Jezusem.
Chrystus puka do drzwi ludzkiego serca, zagląda przez okno ludzkich oczu, by przekonać się, czy w środku w ogóle ktoś jeszcze na Niego czeka. Otwórz okno i wpuść Boga. Nie czekaj!
Jerzy Szyran franciszkanin, doktor teologii. Jest wykładowcą teologii moralnej i cenzorem kościelnym książek i treści religijnych. Jest autorem wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich z zakresu teologii moralnej. Prowadzi stronę internetową szyran.franciszkanie. pl. W wydawnictwie Bratni Zew wydał "Muszę być świętym jak największym. Model doskonałości według Regulaminu życia św. Maksymiliana Marii Kolbego", "Traktat o modlitwie Jezusowej", "Notatki różańcowe" oraz "Piąta droga. W poszukiwaniu własnej duchowości".