Strefa marek
Facebook. A miało być tak pięknie

EAN:

9788367069434

Wydawnictwo:

Data premiery:

2022-02-23

Rok wydania:

2022

Oprawa:

broszurowa

Format:

235x155 mm

Strony:

640

Cena sugerowana brutto:

59.90zł

Stawka vat:

5%

Szokująca. Szczera. Prawdziwa.
Zakulisowa historia jednej z najpotężniejszych i najbardziej kontrowersyjnych amerykańskich firm Facebooka.
Jako student drugiego roku Mark Zuckerberg stworzył prostą stronę internetową, która miała służyć jako kampusowa sieć społecznościowa. Dziś Facebook jest największą platformą społecznościową na świecie skupiającą prawie trzy miliardy użytkowników, a jej wartość rośnie z dnia na dzień.
Facebook to nie tylko niewinna sieć do publikowania postów. To potężne narzędzie, które niewłaściwie używane może przynieść fatalne skutki. Wycieki danych, manipulacja użytkownikami, rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji
Czy Zuckerberg to komputerowy geniusz rzucony w świat polityki, czy wyrachowany biznesmen? Jak firma radzi sobie ze zmianami i kolejnymi skandalami? Jaka przyszłość czeka sieci społecznościowe?
Oparta na setkach wywiadów książka stanowi zapis niesamowitego sukcesu oraz licznych porażek imperium Zuckerberga. Facebook. A miało być tak pięknie to opowieść o firmie oraz o ludziach, którzy ją tworzą. To wnikliwy i fascynujący obraz globalnej korporacji, która realnie wpływa na każdy aspekt naszego życia.
Steven Levy pisarz, dziennikarz magazynu Wired. Według The Washington Post to najważniejszy amerykański dziennikarz z dziedziny technologii. Pracował także jako redaktor w Newsweeku. Od ponad trzydziestu lat zajmuje się kwestiami technologii, internetu, kryptografii i bezpieczeństwa w sieci. Jest autorem siedmiu książek, pisał teksty dla wielu czasopism, m.in. dla Rolling Stone, Harper's Magazine, Macworld, The New York Times Magazine, Esquire, The New Yorker i Premiere.
Levy zdobył wiele wyróżnień, w tym za książkę Hackers. Heroes of the Computer Revolution, którą PC Magazine uznał za najlepszą książkę sci-tech napisaną w ciągu ostatnich dwudziestu lat, zaś Crypto. How the Code Rebels Beat the Government nagrodzono na Targach Książki we Frankfurcie w 2001 roku (grand e-book prize). Publikację In the Plex, opowiadającą o wyszukiwarce Google, okrzyknięto w 2011 roku najlepszą pozycją z dziedziny biznes na Amazonie (Best Business Book of 2011).