Usiłowanie w polskim i hiszpańskim prawie karnym

EAN:

9788382466423

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2021

Oprawa:

twarda

Format:

210x150 mm

Strony:

788

Cena sugerowana brutto:

129.00zł

Stawka vat:

5%

W publikacji zaprezentowano istotę usiłowania, jego rodzaje oraz uzasadnienie jego karalności w polskim i hiszpańskim prawie karnym.
Szczegółowo omówiono:
znamiona usiłowania udolnego i nieudolnego oraz elementy je odróżniające,
usiłowanie w aspekcie form zjawiskowych przestępstwa,
dobrowolne odstąpienia od jego dokonania, a także
instytucję tzw. czynnego żalu, przejawiającego się w dobrowolnym zapobiegnięciu lub podjęciu starań zapobiegających skutkowi stanowiącemu znamię czynu zabronionego.
Autorka wyczerpująco przedstawia odmienną regulację usiłowania w hiszpańskim kodeksie karnym, prezentuje także rozwiązania legislacyjne w tym zakresie we wszystkich państwach europejskich oraz Ameryki Łacińskiej i Południowej.
Książka zainteresuje adwokatów, sędziów, prokuratorów, a także pracowników naukowych specjalizujących się w dziedzinie prawa karnego.
Blanka Stefańska doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Handlowego na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego; absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu w Grenadzie oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego; adwokat zrzeszony w Izbie Adwokackiej w Madrycie oraz w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie; tłumacz przysięgły języka hiszpańskiego; autorka kilkudziesięciu artykułów i glos z zakresu polskiego i hiszpańskiego prawa karnego.