Strefa marek
Po śladach

EAN:

9788360402795

Wydawnictwo:

Data premiery:

2021-10-29

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

210x147x13 mm

Strony:

144

Cena sugerowana brutto:

34.90zł

Stawka vat:

5%

Tak byłoby najlepiej: w ogóle o niej nie myśleć. Może za jakiś czas pojawiłaby się na balkonie w Gdyni albo na Powiślu. Jej ręce zagrałyby w reklamie lakieru Inglot, może ktoś by ją spotkał na Forum Młodej Reżyserii albo w teatrze, przebraną za trójkąt. Zapomnieliby o niej. Jak Piotruś Pan o Wendy (A może w ogóle nie było kogoś takiego jak Wendy?). Jak Piotruś Pan o Dzwoneczku (Tyle ich jest).
- fragment powieści
Czeka nas dawka niepokojących wydarzeń, dziwnych spotkań, nowych znajomości, bo kiedy Adela znika, świat staje się inny
Sama historia poszukiwania Adeli przez nastolatków Franka i Julka zahipnotyzuje czytelników od samego początku. Ale nade wszystko to będzie obcowanie z dobrą literaturą. Autorka stworzyła charakterystyczny, rozpoznawalny styl, jej wyobraźnia zachwyca, chwilami onieśmiela, "jak ona na to wpadła" - pytamy samych siebie, doznając czystej przyjemności.
Wolny-Hamkało uwodzi językiem. Warto zanurzyć się w ten wielowymiarowy świat, zobaczyć Franka i Julka, jakże innych od tych nieopierzonych chłopaków z Lata Adeli. To młodzi mężczyźni, którzy wyruszają w drogę po śladach Ady
Najnowsza książka Agnieszki Wolny-Hamkało to hybryda, łącząca świat realny ze snem oraz różne formy powieści drogi, dramatu, poematu w jednym.
Na okładce niepokojąca fotografia Łukasza Rusznicy; projekt Beata Walczak Freeline Studio Beata Walczak.