Pakiet:To, co musimy../Niedoskonała../Małżeństwo..

EAN:

9788381322812

Autor:

Wydawnictwo:

Data premiery:

2021-10-27

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

210x145 mm

Strony:

1168

Cena sugerowana brutto:

99.90zł

Stawka vat:

5%

Przenikliwa, inspirująca i pożyteczna prawda o naszym życiu.
Judith Viorst, korzystając z ogromnego doświadczenia życiowego, pisząc z przenikliwym psychologicznym spojrzeniem i odrobiną swojego charakterystycznego humoru, przedstawia prawdy o życiu, uświadamiając nam, że nawet z najtrudniejszej sytuacji można wyjść obronną ręką.
To, co musimy utracić,
czyli miłość, złudzenia, zależności, niemożliwe do spełnienia oczekiwania, których każdy z nas musi się wyrzec, by móc wzrastać.
Uświadomienie sobie, w jaki sposób strata ukształtowała nasze życie, może stać się początkiem mądrej i rodzącej nadzieję zmiany w naszym życiu. Akceptacja tego, co jest nieuniknione z pewnością wzmocni nas emocjonalnie i psychicznie. Jak tego dokonać najlepiej?
Niedoskonała kontrola
czyli jak całe życie walczymy o władzę: jako dzieci i rodzice, żony i mężowie, kochankowie, pracownicy i w końcu jako zwykli śmiertelnicy.
W życiu warto określać granice i możliwości naszych działań - kogo, co i w jaki sposób chcemy kontrolować. Czasem trzeba sobie odpuścić i znaleźć sposób, jak to zrobić najlepiej poprzez podejmowane działania i dokonywane wybory. Czy można się tego nauczyć?
Małżeństwo dla zaawansowanych
czyli wszystko, co chcielibyśmy i powinniśmy wiedzieć, aby cieszyć się udanym związkiem.
Dojrzewanie w każdym związku wymaga czasu i jest trudne, czasem irytujące, ale równocześnie stanowi motor naszego rozwoju. Rozumiejąc i godząc się z rozczarowaniami, wymogami i zadziwiającymi zawiłościami codziennych relacji, możemy stworzyć lepszą relację z samym sobą i innymi. Dlaczego jest to ważne?
Judith Viorst
Amerykańska pisarka i dziennikarka. Autorka książek dla dzieci (m. in. Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day) i dorosłych (min. To, co musimy utracić i Małżeństwo dla zaawansowanych). Wydała kilka tomików wierszy. Absolwentka Waszyngtońskiego Instytutu Psychoanalizy oraz Uniwersytetu Rutgersa. Jej książka To, co musimy utracić, wydana w 1986 roku, utrzymywała się przez prawie dwa lata na liście bestsellerów The New York Timesa.