Procedury odwoławcze w europejskim prawie..

EAN:

9788382461480

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2021

Oprawa:

twarda

Strony:

672

Cena sugerowana brutto:

149.00zł

Stawka vat:

5%

Nowość

Zamówienia publiczne są jedną z dziedzin, w której doszło do wprowadzenia unijnego standardu ochrony prawnej wymaganej od prawa krajowego. 

W preambułach do dyrektyw odwoławczych znajdziemy deklarację ustawodawcy unijnego o potrzebie zapewnienia odpowiedniego standardu ochrony prawnej.  Dyrektywy odwoławcze ustanawiają kompleksowy system środków ochrony prawnej, które muszą być udostępnione w państwach członkowskich, zapewniających skuteczne stosowanie przepisów unijnych dotyczących udzielania zamówień.

W monografii omówiono europejski model procedur odwoławczych w zamówieniach publicznych jako narzędzie prawne zapewniające ochronę praw wykonawców i służące osiąganiu celów związanych z interesami ogólnymi.

Przykłady krajowych rozwiązań prawnych są rozpatrywane w kontekście tendencji rozwojowych europejskiego modelu, sposobu jego implementacji, interpretacji i potencjalnych dysfunkcji.

Najwięcej miejsca w publikacji poświęcono polskim procedurom odwoławczym, aczkolwiek również w perspektywie realizacji obowiązków wdrożeniowych, bez zamiaru dokładniej analizy całego polskiego modelu odwoławczego w zamówieniach publicznych.


Polecamy
Ten, kto widzi

Herbjorg Wassmo...

Poza możliwe

Nimsdai Purja

Zadanie domowe

Liza Wiemer...

Dworzec

Aleksander Derkaczew

UFO nad Bratysławą

Weronika Gogola