Strefa marek
Kobieta w Fioletowej Spódnicy

EAN:

9788323350415

Wydawnictwo:

Data premiery:

2021-10-05

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

205x137 mm

Strony:

160

Cena sugerowana brutto:

29.99zł

Stawka vat:

5%

Promocja
Jestem Twoim cieniem
Prawie każdego popołudnia Kobieta w Fioletowej Spódnicy siada na ławce w parku, a okoliczne dzieci usiłują wciągnąć ją w zabawę. Nie domyśla się, że od dawna obserwuje ją Kobieta w Żółtym Kardiganie, która wie o niej prawie wszystko - zna jej ulubione posiłki, rozkład dnia i sposób zachowania. Wkrótce spotykają się w jednym miejscu pracy. Tam Kobieta w Fioletowej Spódnicy skupia na sobie uwagę wszystkich. Kobieta w Żółtym Kardiganie, nie zauważana przez nikogo, coraz bardziej zatraca się w szaleństwie.
Thriller psychologiczny Imamury to niepokojące studium obsesji przybierającej na sile, w której ciąg wydarzeń doprowadzi do niespodziewanego finału. To także opowieść o zazdrości, alienacji, relacjach władzy i sytuacji tych, którzy desperacko pragną, by ktoś ich zauważył.
Kobieta w Fioletowej Spódnicy to japoński bestseller wyróżniony prestiżową nagrodą Akutagawy.
Skondensowany, frapujący opis samotności i obsesji
Paula Hawkins, autorka bestsellera Dziewczyna z pociągu
To bardzo mocna książka. () Drobiazgowa i niesłychanie precyzyjna. () Podczas lektury czułam się, jakbym znalazła się w rozchwianym, dziwnym świecie
Sayaka Murata, autorka Dziewczyny z konbini
Kobieta w Fioletowej Spódnicy () to dreszczowiec osadzony w zwyczajnym świecie dojazdów do pracy, grafików i bezrobocia. () Cóż za głęboka i oszałamiająca proza. Nie potrafiłam odłożyć tej książki"
Hilary Leichter, autorka powieści Temporary
"Mrożąca krew w żyłach opowieść o zazdrości i wrażliwości."
Vogue (GB)
Natsuko Imamura (ur. 1980 w Hiroszimie) jest japońską pisarką, laureatką wielu nagród literackich, takich jak Nagroda im. Osamu Dazaia (2010, za opowiadanie Pikunikku) i Nagroda Literacka Noma (2017, za książkę Hoshi no ko) przyznawana autorom wkraczającym na rynek literacki. W roku 2019 książka Kobieta w Fioletowej Spódnicy przyniosła jej najbardziej prestiżowy japoński laur literacki Nagrodę im. Akutagawy.
Obecnie mieszka w Osace. Tak jak bohaterka Kobiety w Fioletowej Spódnicy pracowała jako hotelowa pokojówka.