Zapach szafranu

EAN:

9788382342512

Wydawnictwo:

Data premiery:

2021-10-14

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

210x135 mm

Strony:

368

Cena sugerowana brutto:

39.99zł

Stawka vat:

5%

Nowość

Wyjątkowe połączenie "Pamiętnika" Nicholasa Sparksa i nastrojowych powieści Khaleda Hosseiniego.
Roya, rozmarzona, idealistyczna nastolatka, żyjąca pośród politycznych przewrotów 1953 roku w Teheranie, znajduje literacką oazę w sklepie papierniczym pana Fakhriego, gdzie zaopatrzyć się można w książki, długopisy i butelki atramentu w kolorze klejnotów. Właściciel przedstawia ją swojemu ulubionemu klientowi - przystojnemu Bahmanowi, młodzieńcowi o wielkim poczuciu sprawiedliwości i ze słabością do poezji Rumiego. Młodzi natychmiast tracą dla siebie serca - romans kwitnie, a mały sklepik papierniczy pozostaje ich ulubionym miejscem w pełnym niebezpieczeństw Teheranie.
Roya i Bahman zaczynają planować ślub. Ich kilkumiesięczną idyllę przerywa jednak zamach stanu kochankowie tracą ze sobą kontakt, a wszelkie próby odnalezienia siebie nawzajem okazują się bezowocne. Zrozpaczona Roya przenosi się do Kalifornii, a następnie do Nowej Anglii, gdzie wychodzi za mąż za innego mężczyznę.
Mija sześćdziesiąt lat Przypadek sprawia, że dawni narzeczeni spotykają się raz jeszcze. Nastaje moment, gdy pora odpowiedzieć na pytania, które dręczyły ich oboje od ponad pół wieku: Gdzie zniknąłeś? Dlaczego się nie odzywałeś? Jak to się stało, że mogłaś o mnie zapomnieć?
Marjan Kamali urodziła się w Turcji, ale dzieciństwo spędziła, podróżując z irańskimi rodzinami przez kilka kontynentów. Studiowała literaturę angielską, co zaowocowało wydaniem kilku książek. Jej debiut "Together Tea" zdobył wiele nagród i został zaadaptowany na scenę. "Zapach szafranu" to nowy bestseller, którym zachwycają się krytycy na całym świecie. Marjan obecnie mieszka z mężem i dziećmi w Bostonie, gdzie tworzy kolejne opowieści pełne miłości, tajemnic i orientalnych zapachów.


Inni klienci kupowali także
Dług honorowy

Wojciech Chmielarz...

Zakochany

Alfred Hayes

Pół roku na Saturnie

Małgorzata Sidz

Dziewczyna z gór. Tropy

Małgorzata Warda

Świetlne ostrze

Andrea Camilleri...

Pajęcza sieć

Mike Omer...

Osiedle Sielanka. Sąsiedzi

Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Proza
Przetrwamy?

Weronika Kloc

Druga szansa

Sandra Ozolin

W malinach

Klaudia Leśniowska...

Opowiadania bizarne

Olga Tokarczuk

Biblioteka Seniora. Odlot Motyla

Elżbieta Śnieżkowska-Bielak

Polecamy
Ten, kto widzi

Herbjorg Wassmo...

Pax

Sara Pennypacker

Zimny trop

Beata Dębska...

Mister, Mister

Mikołaj Milcke

Wróć przed zmrokiem

Riley Sager...