Zadanie domowe

EAN:

9788366967526

Wydawnictwo:

Data premiery:

2021-09-29

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

205x135 mm

Strony:

352

Cena sugerowana brutto:

39.90zł

Stawka vat:

5%

Nowość Polecamy

Niezwykle poruszająca i ważna powieść dla młodzieży powracająca do spraw związanych z najmroczniejszym okresem w historii ludzkości. Czy uczniowie, którzy stają przed zadaniem wcielenia się w rolę nazistów, będą mieli odwagę przeciwstawić się nauczycielowi?
Koniec liceum powinien być czasem spędzonym nad książkami, panikowaniem z powodu zbliżających się testów i przeżywaniem pierwszych miłosnych przygód. Nie dla Cade'a i Logan, którzy stanęli przed ważnym wyborem.
Na lekcji historii ich ulubiony nauczyciel wyznacza kontrowersyjne zadanie. Dzieli klasę na dwie grupy i każe odtworzyć konferencję w Wannsee z 1942 roku, podczas której naziści rozważali zalety planu ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej. Cade trafia do grupy, która ma przygotować argumenty przeciwko ludobójstwu, a Logan zostaje jedną z nazistek i ma zachwalać sterylizację, getta i obozy pracy. Uczniowie stanowczo protestują, przez co zostają wezwani do dyrektora.
Zaczyna się ostry konflikt. Pan Bartley, kiedyś ukochany nauczyciel Logan i Cade'a, teraz główny wróg w walce o sprawiedliwość, utrudnia im życie w szkole. Do pomocy przyjaciołom dołącza organizacja Ludzkość na Rzecz Pokoju i Sprawiedliwości oraz media. Mieszkańcy sennego miasteczka zajmują odrębne stanowiska. Jedni popierają nastolatków, a inni okazują się antysemitami i rasistami.
Zainspirowana prawdziwą historią, wstrząsająca i ważna opowieść o przyjaźni, tajemnicach rodzinnych i piekle, jakie mogą sobie zgotować ludzie.


Inni klienci kupowali także
Ślady T.1 Psim tropem

Katarzyna Kielecka

Duch śniegów

Sylvain Tesson

Małż

Marta Dzido

Lalani z dalekich mórz

Erin Entrada Kelly

Sen na pogodne dni

Anna H. Niemczynow

Powieść
Mrok i mgła

Stefan Trschmid

Rok cudów

Geraldine Brooks

Kolumb A.D. 2100

Mariusz Kaniewski

Samotność

Hubert Klimko-Dobrzaniecki

Oczy pełne szumu

Dawid Kain

Podróże zimowe

Georges Perec / Oulipo

Szpieg TW

Paulo Coelho

Córka nazisty

Max Czornyj