Milczenie fiordu

EAN:

9788324174522

Wydawnictwo:

Data premiery:

2021-06-15

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

205x135 mm

Strony:

272

Cena sugerowana brutto:

39.80zł

Stawka vat:

5%

Promocja

Wielki Czwartek. Mroźna bezwietrzna noc. W Siglufjordur natura zawsze była okrutna i nieokiełzana, ale o tej porze roku było w niej nie tylko coś bardziej mrocznego, ale jakby bardziej głębokiego i dalekiego. Kiedy Ari Thór dotarł do głównej ulicy dreszcz przeszedł mu po plecach.
Na brzegu chodnika młoda kobieta leżała w kałuży własnej krwi; jej ciało było wykręcone w nienaturalnej pozycji, która nie pozostawiała cienia wątpliwości, że musiała skoczyć z dużej wysokości. Nie trzeba było lekarza, by stwierdzić, że nie żyła. Wyglądało na to, że cała krew pochodziła z jej głowy; najprawdopodobniej miała strzaskaną czaszkę. Jej spojrzenie było upiornie nieobecne; oczy miała szeroko otwarte, ale puste, jakby wpatrywały się w nicość.
Ari Thór natychmiast zrozumiał, że ten widok już zawsze będzie go prześladował.
Ari Thór bada okoliczności śmierci dziewiętnastoletniej dziewczyny. Dziwna notatka w jej dzienniku sugeruje, że to mógł nie być wypadek. Zaczyna sypać śnieg i tłumy turystów przybywają na wielkanocny długi weekend do Siglufjordur. Stoki narciarskie majestatycznych gór kuszą swoim pięknem. Nieoczekiwane załamanie pogody zaskakuje wszystkich. Gwałtowne burze śnieżne, mróz i silne wiatry powodują popłoch wśród turystów, odcinają prąd i paraliżują komunikację. W tych ekstremalnych warunkach Ari Thór musi poskładać elementy przerażającej układanki i ujawnić straszliwą prawdę, która zrani wszystkich.
Co 30 sekund na świecie sprzedaje się 1 książka Jónassona!
Od spektakularnego debiutu islandzkiego mistrza - "Milczenia lodu" - minęło pięć lat. Lata 2020 i 2021 przynoszą mu drugą falę triumfu: kolejny milion sprzedanych powieści, pierwsze miejsca na światowych listach bestsellerów, przygotowania do seriali i tytuł najlepszego autora kryminałów naszych czasów!


Inni klienci kupowali także
Niezamknięte drzwi

Aleksandra Marinina

Cierń

Przemysław Żarski

Opiekunka

Ludka Skrzydlewska

Nagrobek

Anna Klejzerowicz

Słuchaj, jak szepczę

Mons Kallentoft...

Klatka dla niewinnych

Katarzyna Bonda

Ragnar Jónasson
Milczenie lodu

Ragnar Jónasson

Milczenie lodu w.3

Ragnar Jónasson

Wyspa pocket

Ragnar Jónasson

Ciemność pocket

Ragnar Jónasson

Inne pozycje od Amber
Kryminał
Sen winowajcy

Gustaw Strukowski

Dywan z wkładką

Marta Kisiel

Morderstwa w Somerset

Anthony Horowitz

Kto zabił Kopciuszka?

Alek Rogoziński

Odetchnij jeszcze raz

Mariusz Ziomecki

Skalpel

Tess Gerritsen